PC Hocası Forum

Acer aspire e1-572g Touchpad ve Klavye sorunu
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 2
Kıdem: 23-04-2016

İyi günler arkadaşlar... Yaklaşık 2 yıldır kullandığım cihazım Acer aspire e1-572g notebookum durduk yere arıza vermeye başladı...
Öncelikle cihazımı rutin kullanım sırasında klavye tuşları çalışmamaya başladı veya absürd bi şekilde saçma sapan şeyler yazmaya başladı... Ardından pc'yi resetledim. Farkettim ki tamamen arızalanmış sadece bazı tuşlar çalışıyor... O da ara sıra...
Bu zaman böyle kullandıktan sonra (Birkaç gün) toucpadde ilginç bir arıza meydana geldi...
Sol tık çalışmamaya başladı sağ tık ve diğer tüm işlevlerini yerine getirirken sol tık çalışmıyordu. Ve bir süre sonra yaklaşık 30-60 dk arası tekrar çalışmaya başlıyordu... Ayrıca cihazın uyarı ışıgı uyku moduna aldığımda sürekli yanıp sönüyor. Sizce problem nedir?

Dipnot: Garantisi arıza verdiği hafta bitmiş. Özellikle kontrol ettim. Teşekkür ederim...

Bu arada.. Hayırlı uğurlu olsun.. 

Alıntı
.
Konu: 53
Kıdem: 15-04-2016

(23/04/2016, Saat: 16:48)Yekkaplan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler arkadaşlar... Yaklaşık 2 yıldır kullandığım cihazım Acer aspire e1-572g notebookum durduk yere arıza vermeye başladı...
Öncelikle cihazımı rutin kullanım sırasında klavye tuşları çalışmamaya başladı veya absürd bi şekilde saçma sapan şeyler yazmaya başladı... Ardından pc'yi resetledim. Farkettim ki tamamen arızalanmış sadece bazı tuşlar çalışıyor... O da ara sıra...
Bu zaman böyle kullandıktan sonra (Birkaç gün) toucpadde ilginç bir arıza meydana geldi...
Sol tık çalışmamaya başladı sağ tık ve diğer tüm işlevlerini yerine getirirken sol tık çalışmıyordu. Ve bir süre sonra yaklaşık 30-60 dk arası tekrar çalışmaya başlıyordu... Ayrıca cihazın uyarı ışıgı uyku moduna aldığımda sürekli yanıp sönüyor. Sizce problem nedir?

Dipnot: Garantisi arıza verdiği hafta bitmiş. Özellikle kontrol ettim. Teşekkür ederim...

Sorun donanım arızası olarak görünüyor. Yani cihazın temas tarafında elektronik aksamlara akışı normal gerçekleşmiyor gibi görünüyor söylediklerinize bakacak olursak. Herhangi bir şekilde cihaz düşme, darbe veya sallantı şeklinde dış etkenlere maruz kaldı mı ? Sorun kendi kendine geçecek gibi görünmüyor o yüzden içinin açılıp incelenmesi gerekebilir.

Teşekkür ederiz, aramıza hoş geldiniz Smile

Alıntı
.

Hoşbulduk teşekkürler.. hayır sadece balkon sefasında çıktım ve olan oldu.. İşin ilginc tarafı şuan toucpad çalışmaya başladı .. klavyede pert oldu.. . akşama doğru tekrar arızalancak hissediyorm.. yarın tekrar düzelir.. Aslında acer cihazların genel sorunu bu olarak duymuştum.. bataryayı sökup firmwareyi sıfırladım o şekılde denedım... yine aynı sıkıntı yaptı..

(23/04/2016, Saat: 16:56)OceanLaB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/04/2016, Saat: 16:48)Yekkaplan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler arkadaşlar... Yaklaşık 2 yıldır kullandığım cihazım Acer aspire e1-572g notebookum durduk yere arıza vermeye başladı...

Sorun donanım arızası olarak görünüyor. Yani cihazın temas tarafında elektronik aksamlara akışı normal gerçekleşmiyor gibi görünüyor söylediklerinize bakacak olursak. Herhangi bir şekilde cihaz düşme, darbe veya sallantı şeklinde dış etkenlere maruz kaldı mı ? Sorun kendi kendine geçecek gibi görünmüyor o yüzden içinin açılıp incelenmesi gerekebilir.

Teşekkür ederiz, aramıza hoş geldiniz Smile

Alıntı
(Son Düzenleme: 23/04/2016, Saat: 17:10, Düzenleyen: Yekkaplan.) .
Konu: 53
Kıdem: 15-04-2016

Çok ilginç bana sanki hani hepimizin başına gelir ya, "bir entegrasyon kablosu değmez veya tutukluk yapar da veriyi düzgün iletemezsiniz hani" gibi geliyor temassızlık var gibi, eski usülü deneyin bir iki tane şaplak atın Smile

Alıntı
.

sanırım harici klavye ve mouse'e razı geleceğim.. Smile
Ya devlet başa, ya kuzgun leşe 

Alıntı
.
Konu: 3

10 TL'lik mouse'yi yerden yere çarpıyorum yinede çalışıyor Smile

Alıntı
.

yahu mesele mouse veya toucpad değil aslında.. bilgisayarcıyım diyipte çağresiz kalmak.. anlayamazssınız.. Smile)

Alıntı
.
Konu: 3

(23/04/2016, Saat: 17:25)Yekkaplan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yahu mesele mouse veya toucpad değil aslında.. bilgisayarcıyım diyipte çağresiz kalmak.. anlayamazssınız.. Smile)

format format Smile

Alıntı
.

sizimi kıracağım bi format daha atayım Big Grin

Alıntı
.
Konu: 0
Kıdem: 18-04-2016

Tam garantisi bitince bilgisayarda arıza çıkmaya başladıysa sende "Kasıtlı Eskitme" mağdurusun. Günümüzde hemen hemen her ürüne bilerek üreticiler tarafından yapılan donanım süresine ömür koyma işlemi herkesin başına gelir. Dedelerimizin ninelerimizin evladiyelik eşyaları tıkır tıkır çalışırken yeni ürünlerin bozulması tesadüf mü ? Kasıtlı eskitmeyi en iyi anlatan The Light Bulb Conspiracy belgeselini izlemenizi tavsiye ederim.

Alıntı
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RX 560 DVI ÇIKIŞINDAN GÖRÜNTÜ GELMEME SORUNU cool_ice45 3 73 19/10/2017, Saat: 20:22
Son Yorum: PCMaster
  Ekran kartı sorunu Öznur Demiray 0 92 27/09/2017, Saat: 22:01
Son Yorum: Öznur Demiray
  Videoları oynatma sorunu angelnise5 2 99 09/09/2017, Saat: 12:23
Son Yorum: angelnise5
  1500x ve gtx 1060 performans sorunu hasan12977 5 251 04/08/2017, Saat: 13:57
Son Yorum: hasan12977
  Laptop Yeşil ekran sorunu Berat Akkılıç 0 149 24/06/2017, Saat: 15:10
Son Yorum: Berat Akkılıç

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi