PC Hocası Forum

Asus Strix Driver ( GTX970 )
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 4
Kıdem: 13-02-2017

Hocalar daha önce aranızda Asus'un ekran kartları için çıkardıkları " Republic of Gamers " veya " GPU Tweark II " olarak tasfir ettiği yazılımı kullanan var mı acaba ? Bu yazılım ile ilgili problemim var hocalar.

Örnek vericek olursak. Sistemimi yeni formatladım. ( Lisanslı w10 Pro kullanıyorum ) Sistemi topladığımdan beri format atmamıştım. En başta düzgün çalışıyordu şuan çalışmıyor. Normal şartlar altında program yüklü olsada olmasada ekran kartı üzerindeki fanların çalışıyor olması gerek. Şuan programı aktifleştirip fan kontrolünü kapatmadığım sürece fanlar çalışmıyor.

Başka bir problem ekran görüntüsünde " Always 3D Clock " isminde bir buton var. GPU Boost yazısının sol tarafında. Ne işe yaradığını bilmiyorum ama kapatsam bile 1-2 resetten sonra tekrar açılıyor. Bazen kendisi kapanıyor kafasına göre takılıyor anlayacağınız.

Ek olarakta daha önce ekran kartı için bu tarz ayarlar yapmış hocalarımızdan tavsiyeler alabilirsem sevinirim

Teşekkürler ! 
en :"Don't settle for good.Demand great."
tr : "İyiyi kabullenme. Mükemmeli takip et."

Alıntı
.
Konu: 18
Kıdem: 11-12-2016

Programı kaldırıp tekrar yüklediniz mi

Alıntı
.
Konu: 33
Kıdem: 30-09-2016

Öncelikle Fan ile ilgili sorununuz yok gibi görünüyor. Asusun geliştirmiş oldu Direct CU teknolojisi sayesinde performans gerektiren işler yapmadığınız zaman ekran kartı fanları pasif kalıyor. Çok ısındğında ise hemen çalışmaya başlıyor.

Klasik kullanım 2D olduğu için ekran kartlarının GPU için uyguladığı bir kota var bu kota aşıldıktan sonra otomatik 3D Clock'u aktif hale getiriyor olabilir. Yani başka bir deyimle; Ekran kartının çalışma frekansına bir sınır konulmuş, bu sınırın sürekli aşılmaması içinde 3D Clock konulmuş. Genel olarak performans artışları olduğu zaman otomatik açıyor olabılır.

Alıntı
.
Konu: 4
Kıdem: 13-02-2017

Alıntı:Programı kaldırıp tekrar yüklediniz mi

Evet kaldırıü yükledim ama bir değişiklik olmadı.

Alıntı:Öncelikle Fan ile ilgili sorununuz yok gibi görünüyor. Asusun geliştirmiş oldu Direct CU teknolojisi sayesinde performans gerektiren işler yapmadığınız zaman ekran kartı fanları pasif kalıyor. Çok ısındğında ise hemen çalışmaya başlıyor.

Klasik kullanım 2D olduğu için ekran kartlarının GPU için uyguladığı bir kota var bu kota aşıldıktan sonra otomatik 3D Clock'u aktif hale getiriyor olabilir. Yani başka bir deyimle; Ekran kartının çalışma frekansına bir sınır konulmuş, bu sınırın sürekli aşılmaması içinde 3D Clock konulmuş. Genel olarak performans artışları olduğu zaman otomatik açıyor olabılır.

Cevabınız için teşekkürler
en :"Don't settle for good.Demand great."
tr : "İyiyi kabullenme. Mükemmeli takip et."

Alıntı
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Msı-asus Bosnakk Bsnk 12 296 06/08/2017, Saat: 15:02
Son Yorum: BilgisayarcıGenç
  Strix rgb Furkannecati 3 178 31/07/2017, Saat: 09:12
Son Yorum: UzmanPC
  Asus EXPEDITION Ve Strixx Farklar Nedir ? Ekrem Akın Güzey 11 342 19/07/2017, Saat: 22:39
Son Yorum: onur.firatt
  ASUS Rog Strix 1060 / 580 Furkan Can Koçoğlu 9 239 08/07/2017, Saat: 00:51
Son Yorum: silinik55
  MSI RX460 vs ASUS RX460 Uğur Kara 1 158 01/06/2017, Saat: 08:08
Son Yorum: UzmanPC

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi