PC Hocası Forum


DENUVO Yenik Düştü !
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 22
Mesaj: 111
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 13-09-2016

Korsan PC oyunlarına karşı geliştirilen Denuvo (DRM) sistemi kırıldı. Yeni Crack dosyaları da çeşitli yasa dışı sitelerde kullanıma sunuldu.

Korsan yazılımlar ile mücadeledeki en güncel ve en etkili koruma sistemi olan Denuvo'nun DRM kodu, bir kez daha kırıldı. 

 

Bir önceki sürümü 3DM tarafından kırılan DRMFIFA 15Dragon Age: Inquisition ve Battlefield: Hardline gibi EA oyunlarını kırmayı başarmıştı. Bu kırılma işlemi de 6-7 ay süre içinde tamamlanmıştı.

 

Denuvo'nun en son güncellenen sürümü ile 2015 senesi sonunda piyasadaki yerini alan Metal Gear Solid V: The Phantom PainJust Cause 3'ün ardından 2016 senesi boyunca Quantum Break haricinde PC için yayınlanan hiçbir oyun kırılamamıştı. Sadece FIFA 16, oyunun demo sürümünün üstüne yüklenerek geliştirilen yeni dosyalar ile kırılmıştı. Bu işi de Türkler başarmıştı. Bunun dışında Quantum Break haricinde hiçbir AAA oyunu korsan bir şekilde piyasadaki yerini almamıştı. 

 

Geçtiğimiz aylarda kırıldığına dair dedikoduları ortaya çıkan Rise of the Tomb Raider kırılmış olarak internet ortamındaki halini aldı. Bunun ardından da DooM yayınlandı. Geriye kalan oyunların da benzer bir şekilde yayınlanacağı duyuruldu.

 

image.jpg
(Denuvo kullanan bazı firmalar)


 
Bu yeni kırılma sistemi, Steam'in Family Share kısmını da kapsıyor. Böylelikle aile paylaşımı içerisinde olan bu oyunları, korsan bir ürün olarak değilde bir aile paylaşımı gibi olarak gösterildiği için korsan bir şekilde Online olarak oynanabildiği de, oyunu korsan olarak indiren kullanıcılar tarafından belirtilmiş durumda.


Bunların üzerine eklenen bir haber de Far Cry: Primal dan geldi CPY tarafından kırılan oyun yasa dışı sitelerde kullanıma sunuldu.

CPY, 3DM gibi gruplardan yayınlanan haber ise neredeyse '' Korsan oyunları durduramayacaksınız. '' anlamına geliyor.

Konu farklı forumlardan alıntı yapılarak ve kişisel görüşler katılarak oluşturulmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler.
My shadow is dangerous to you.

Alıntı
.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Powered by MyBB
Pchocasi.com.tr


Tasarım