PC Hocası Forum


DMCA (Digital Millennium Copyright Act)
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 4
Mesaj: 12
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 19-01-2017

Açıcağımız tasarım sayfasında Görsellerin korunması için bize (DMCA) yı önerdiler. yalnız DMCA neyi kapsıyor neleri kapsyıor ve görsellerimizi alıntı alıp çalan kişileri nasıl şikayet edebilirim hiçbir bilgim bulunmamakda bu konuda  yardım edebilirseniz sevinirim. Huh

Alıntı
.
Konu: 58
Mesaj: 1,778
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 15-04-2016

Merhaba,

DCMA şöyle çalışıyor hemen bahsedeyim; kayıt olduktan sonra DCMA logosunu sitenize yerleştiriyorsunuz. Ardından onaylandıktan sonra artık çalışır hale geliyor. Sonrasında sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor. DCMA otomatik olarak sitenizdeki tüm içerikleri tarıyor ve kaydedip koruma altına alıyor. Koruma altına alınan sayfaları ise 'My Projected Pages' menüsünden görebiliyorsunuz.

Sitenizden bir içerik çalan veya kopyalayan siteler ise 1 ay içerisinde otomatik olarak Google arama sonuçlarından siliniyor. Mesela bir haber siteniz var, içeriklerinizi sürekli çalıyor. DCMA koyarak bu içeriklerin birebir kopyasını alan kişileri bir nevi saf dışı bırakmış oluyorsunuz.
logo1.png

Alıntı
.
Konu: 4
Mesaj: 12
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 19-01-2017

@OceanLaB Peki beyfendi biz bu emekhırsızlarını şikayet edebiliyormuyuz ücretli tasarım yapıcağız websitemize koyucağız alıntı yapılmasını istemiyoruz diyelim.

Alıntı
.
Konu: 58
Mesaj: 1,778
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 15-04-2016

(14/02/2017, Saat: 19:09)dursunkarabatak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @OceanLaB  Peki beyfendi biz bu emekhırsızlarını şikayet edebiliyormuyuz ücretli tasarım yapıcağız websitemize koyucağız alıntı yapılmasını istemiyoruz diyelim.

O şekilde bir şikayet mercisi yok ne yazık ki. Genellikle ticari amaçlı içerikleri kopyalayan kişiler olursa mahkemeye veriliyor. Avukat ikaz gönderiyor başlangıçta..
logo1.png

Alıntı
.
Konu: 4
Mesaj: 12
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 19-01-2017

Peki biz ticari amaçlı içerikleri nasıl şikayet edebilriiz alıntı konusunda

Alıntı
.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Powered by MyBB
Pchocasi.com.tr


Tasarım