PC Hocası Forum


MySQL ve SQL Server Arasındakın Farklar Nelerdir ?
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 3
Mesaj: 6
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 24-04-2016

Evet arkadaşlar bilenler biraz bilgi verebilirse sevinirim. "MySQL" ve "SQL Server" arasında fark nedir ? Hangisine yönelmek daha avantajlıdır ? Bu soruları yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Alıntı
.
Konu: 25
Mesaj: 3,760
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 11-12-2016

(24/12/2016, Saat: 22:28)TheChecker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet arkadaşlar bilenler biraz bilgi verebilirse sevinirim. "MySQL" ve "SQL Server" arasında fark nedir ? Hangisine yönelmek daha avantajlıdır ? Bu soruları yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
arada ki farkı kolay bir şekilde anlatmış arkadaş

SQL vs MySQL
SQL, Structured Query Language anlamına gelir. Veritabanlarına erişim ve işlenmesi için standart bir dildir. MySQL, SQL Server, Oracle, Informix, Postgres vb gibi bir veritabanı yönetim sistemidir.
Veri yönetimi için bir yardımcı program göz önüne alındığında en popüler iki seçenek vardır; MySQL ve SQL Server. Her ikisi de verilerinizi bir kullanıcı arabirimi üzerinden organize ve hazır tutmada verimlidir.
SQL Server ve MySQL
MySQL geliştirme projesi GNU Genel Kamu Lisansı koşulları yanı sıra özel anlaşmalar altında, kaynak kodu yaptı. MySQL sahibi ve şimdi Oracle Corporation‘ın sahibi, tek bir kar amacı gütmeyen İsveç şirketi MySQL AB firma tarafından finanse edilmiştir.
SQL Server Microsoft tarafından üretildi ve tipik olarak Microsoft SQL Server olarak adlandırılır. Uzun bir geçmişi vardır ve genellikle güvenilir bir veri tabanı uygulamaları için tüm son trendler ve teknolojiler ekleyerek güncellenir. 11 Ekim 2011 PASS zirvede, Microsoft Denali kod adlı SQL Server, bir sonraki sürümde, SQL Server 2012 olacağını açıkladı. Çıkış tarihi 2012 yılının ilk yarısında olacak.
 
Güçlü Yönleri: SQL Server ve MySQL
MySQL ve SQL Server MySQL farklılıkları hakkında daha iyi bir fikir vermek gerekirse, MySQL veri ekleme ve silme alanlarında zayıftır. Ancak veri depolama ve referans veriler için, mükemmel bir seçimdir.
MySQL ve SQL Server spesifik bazı teknik farklılıklar vardır: MySQL sürüm 5.0 saklı yordamlar, tetikleyiciler, görünümler ve imleçler gibi MySQL veritabanı sunucusu bir parçası haline geldi ve hala gelişim işlevleri ve yetenekleri bakımından zengin bir özellik bulamazsınız.
 
Güvenlik: SQL Server ve MySQL
Güvenlik veri yönetimi için önemli bir husustur. MySQL ve Microsoft SQL Server, her iki teknoloji de, EC2 şikayet ve hükümet uygulamaları oluşturmak için yeterli güvenlik desteğine sahip olduğundan emin olun.
Microsoft Baseline Security Analyzer yöneticileri SQL Server kurulumu güncel olduğundan emin olur. MySQL de de bunu yapmak için böyle bir araç var.
 
Destek: SQL Server ve MySQL
SQL Server ve MySQL her ikisi de ücretli ve ücretsi kendi üreticilerinin desteği var. Bildiğimiz gibi MySQL şimdi Capability Maturity Model  (CMM) seviye 5 şirketi Oracle kuruluşudur ve teknik temsilcilerin desteği ile ve “Virtual MySQL DBA Assistant” sunuyor.
SQL veritabanı ve Cloud depolama yardımı sağlar. Dahası ücretsiz bir Microsoft SQL Server Migration Assistant (SSMA) SQL Server, Oracle, Microsoft Access, MySQL ve Sybase veri geçişini kolaylaştırır.
 
Sonuç: MySQL vs SQL Server
Microsoft’un SQL Server MySQL üzerinde bazı ekstra özellikleri sağlar ve daha fazla geliştirme piyasasında güvenilir olduğu açıktır. Microsoft SQL Server’ın MySQL den daha iyi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Alıntı
.
Konu: 3
Mesaj: 6
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 24-04-2016

Sonuç Bölümünde de yazıyor zaten Sql Server'ın MySQL'den daha iyi olduğunu. Peki bildiğim kadarıyla şuan daha çok MySQL Kullanılıyor. Bunun sebebi nedir ? Güçlü Yönlerinde dediği gibi veri depolama ve referans veriler için mükemmel bir seçim olması veya başka bir yönü de var mı ?

Alıntı
.
Konu: 25
Mesaj: 3,760
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 11-12-2016

masaüstü sistemlerde sql daha çok kullanıldığı için veri tabanı olarak exktra hız sağladığı için mysql biraz daha web tabanlı olduğu için kullanım olarak sql öne çıkıyor

Alıntı
.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up WAMP SERVER YEŞİL OLMAMA SORUNU Alihan Alp 1 675 23/07/2016, Saat: 09:16
Son Yorum: expert

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Powered by MyBB
Pchocasi.com.tr


Tasarım