PC Hocası Forum


Nintendo 3DS, patent davasından kurtuldu.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 47
Mesaj: 357
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 23-04-2016

Gözlüksüz olarak 3 boyutlu oyun oynatma yeteneğine sahip olan Nintendo 3DS, bu yeteneği nedeniyle yıllardır patent ihlali suçlamasına karşı hukuk mücadelesi veriyor.

rM7vgP.png

Nintendo’nun oyunları 3 boyutlu olarak gözlüksüz oynayabildiğiniz 3DS el konsolu, piyasaya çıktığı 2011 yılında oldukça ses getirmiş ve önemli satış rakamlarına ulaşmıştı. Bununla birlikte, patent davaları konsolun yakasını bırakmadı.

Tomita Technologies adlı bir firma, konsolun piyasaya çıkışı ile yaklaşık olarak aynı yıl içerisinde Nintendo aleyhine mahkemeye başvurdu. Tomita iddiasında, konsolda kullanılan gözlüksüz olarak 3 boyutlu görüntüleri izleyebilme teknolojisinin kendisine ait olduğunu belirtti ve Nintendo’dan tazminat talep etti.

2013 yılında ABD’de bir yerel mahkemede görülen davada, Nintendo aleyhine 30 milyon dolarlık bir tazminat kararı verilmişti. Nintendo daha sonra karara itiraz etti ve 2015 yılında New York federal mahkemesinde yeniden ihlal konusu görüşülmeye başlandı.

 Lafı uzatmadan ;


Dünya çapında yaklaşık olarak 60 milyon adet satan Nintendo 3DS konsolunun patent ihlali davasından aklanması, özellikle Nintendo NX konsolunun çıkışı öncesi firmaya büyük bir moral kaynağı olacaktır. 
a15mGO.png

Alıntı
.
Konu:
Mesaj: N/A
Cinsiyet:
Kıdem: N/A

Çamur at izi kalsın firma stratejileri kardeşim

Alıntı
.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Powered by MyBB
Pchocasi.com.tr


Tasarım