PC Hocası Forum

Toyota Corolla 2007 1.4 D4D Hatchback
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 2
Kıdem: 12-02-2017

Merhaba arkadaşlar sizlere 2007 yılında 0 km olarak aldığımız Corolla hatchback modelinden biraz bahsetmek istiyorum.

[/url]

*Araçta 5 kapı var.(5.arka taraf olarak baz alınıyor)
* Araç 1.4 dizel motora sahip otomatik ve triptonik olarak 2 farklı vites modu ile geliyor.
* 90 hp ye sahip güçlü ve ekonomik bir motoru var.
* Yakıt tüketimi şehir içerisinde 100 km de 4 litre olarak yazıyor günümüz koşullarında ve yakıt fiyatlarını göz önünde bulundurursak 100 km yi mazot fiyatı = 4.60 baz alırsak 18-19 tl aralığında gitmek çok ekonomik.

* Şehir dışında dahada azalıyor fabrika değerlerininde altında geçtiğimiz ay Antalyadan-Ankaraya Ankaradan-Eskişehire Eskişehirden-Antalyaya geri döndüm araç 220 lira mazot yaktı.ortalama hızım 100 km nin altına inmedi yerine göre deneme amaçlı 140 160 km anlık süratlere çıkarak aracıda yokladım.1000 Km üstünde yol gittik.
*Vites geçişleri şıkır şıkır geçtimiz 10 sene içerisinde debriyaj setini 1 defa değiştirdik.3 bin liraya mal oldu.Onun dışındaki standart bakımları yetkili servise giderseniz 500 lirayı geçmiyor.
*İç paneli çok kullanışlı direksiyon üzerinde ses açma kapatma şarkı değiştirme ve mod düğmeleri mevcut.Sürüş esnasında teyip ile ilgilenmenize gerek kalmıyor.
* Arka tarafı oldukça geniş araba hatch kasa olmasına rağmen otururken daralmıyorsunuz.
*Yedek parça sıkıntısı olmayan bir model.
*Klima açıkken yakıta etkisi en fazla yüzde 10 civarında oluyor.Hissetmiyorsunuz bile.
*Sahibi olduğum modelde hız sabitleyici yok.Uzun yolda tek dezavantajı o diyebilirim.Gaza 8 10 saat basmak yoruyor.

[url=http://hizliresim.com/LZJyMo]*Araç içerisinde 8 adet hava yastığı var.
*Sürüş esnasında güvende hissediyorsunuz.
*Dış yalıtımının kendime göre iyi olduğunu düşünüyorum asfalt üzerinde tekerlek sesini içeriye çok vermiyor.
*Amortisör sistemi çok güçlü,büyük çukurlara düşmediğiniz sürece ufak tefek olanları hissetmiyorsunuz.
*Vites kutusunun önünde ES yazan bir buton mevcut butona bastığınızda araç yüksek devirlerde vites atıyor ben buna drag mode adını verdim.Normal aralıkta 2000 deviri yaklaştımı gazdan ayağı çektiğinizde vites atıyor ES açıkken 3000 3500 4000 e kadar gidebiliyor yol durumuna göre.

Gelelim dezavantajlarına ;
*Aracın ön camının yerleştirilme açısını sevmiyorum bana göre çok yatay.
*Arka kapıdaki yolcu camlarınıda ufak buluyorum rahat rahat kol dışarı atılamıyor.
*Ön 2 koltuk arasında bulunan kolçak çok ufak hiç bir işe yaramıyor.Ayakkabı süngeri bile girmiyor içine.
*Gene ön panelde bulunan 2 adet çekmece çok kalitesiz belirli bir açma kapama sayısından sonra kırılıyor.
*Sis farlarını sağlık bulmuyorum daha kaliteli bir marka ile değiştirilmeli.

Sonuç olarak uzun yola gidip az para vermek isteyenler için ideal.
Dış görünümü tam bir aile arabası.Hareketli caddelerde işe gitmeye çalışan amca zannediyolar.
Ekonomiye ağırlık veriyorsanız buyrun.

Trafik hayattır kendinize dikkat edin hocalar.
Aklıma gelen olursa eklerim.

Alıntı
.
Konu: 33
Kıdem: 30-09-2016

Otomotiv gelsin ozman Smile eline sağlık Smile

Alıntı
.

Biraz teknik bilgi eklemek avantajlı olabilir. Düzenleme bekliyoruz Smile

Alıntı
.

Herşeye açığız artık Smile Herşey gelebilir.

Alıntı
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TOYOTA 1.4D TAVSİYE EnesDGN 1 232 09/09/2017, Saat: 13:12
Son Yorum: wuzimu16

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi