6.000-7.500 TL Am5 Sistem Için Tavsiye

MAGNA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Ryzen 7 7800x3d
Ekran Kartı
Rtx 3080
Am5 sistem topluyorum ve bütçenin büyük bir kısmını harcadım bile şuan aldıklarım
Ryzen 7 7800x3d
Rtx 3080
Apacher panther 6000mhz cl40 16x2 ram
Asrock a620m 6400mhz
Bundan sonra bütçe neredeyse bitti alabileceğim en ucuz parçaları almaya çalışıyorum işlemci için en ucuz soğutucu ne alabilirim yük altindayken 80 90 arası gezse sorun olmaz
Birde bu sistem için en ucuz ve C4 olmayan güç kaynağı tavsiyeniz ne olur

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Sistem pek olmamış hocam. 3080 sıfır mı ? Toplam ne kasar ödediniz? Bütçe nedir ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
198
Bütçeniz belliki biraz darmış O işlemci ile o anakart zaten olmaz. Mümkünse işlemciyi iade edip, ryzen 7500F alınız RTX 3080 için fazla bile gelir Zaten başta 7800X3D ,zayıf bi anakrt ve o işlemciye göre yine çok geride olan bi e.kartı alarak maalesef hata etmişsiniz.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
353
Dengesiz bir sistem olmuş. Kutuları açmadıysanız. 15 gün geçmediyse iade edin.

Bütçenize göre hazır sistem alın.

KS

MAGNA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakart o işlemciye olmamış umarım yanmaz 😄 ve tam verim alırsın ve ram Cl değeri yüksek 3080 ni ne kadara aldınız bu arada
Ekran kartını 12000 TL'ye aldım 2.el
Bir de neden anakart olmaz

Sistem pek olmamış hocam. 3080 sıfır mı ? Toplam ne kasar ödediniz? Bütçe nedir ?
3080 2. El aldım zaten sistemi toplama amacım fps oyunlari icin cs valo pubg tarzi ,valla bütçe 14.15 en fazla

Bütçeniz belliki biraz darmış O işlemci ile o anakart zaten olmaz. Mümkünse işlemciyi iade edip, ryzen 7500F alınız RTX 3080 için fazla bile gelir Zaten başta 7800X3D ,zayıf bi anakrt ve o işlemciye göre yine çok geride olan bi e.kartı alarak maalesef hata etmişsiniz.
Hocam ben sistemi FPS oyunları için toplamak istedimde neden anakart yetmez onu anlamadım birturlu

Dengesiz bir sistem olmuş. Kutuları açmadıysanız. 15 gün geçmediyse iade edin.

Bütçenize göre hazır sistem alın.
Hazır sistemler daha pahalı oluyor ve istediğim gibi olmuyor

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
198
O anakart ile oyunda ,işlemci beslemesinde sorun çıkar. İşlemci nin bazı çekirdekleri aniden çok düşük frekanslara düşebilir Bu da muazzam takılmalar olarak size geri döner.
7600X gibi, 7800X3Dden çok daha az watt çeken daha zayıf bi işlemcide bile , videonun 7 . dakikasından sonraki, işlemci çekirdek frekansları 500 mhzlere düşüyor.

KS

MAGNA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O anakart ile oyunda ,işlemci beslemesinde sorun çıkar. İşlemci nin bazı çekirdekleri aniden çok düşük frekanslara düşebilir Bu da muazzam takılmalar olarak size geri döner.
7600X gibi, 7800X3Dden çok daha az watt çeken daha zayıf bi işlemcide bile , videonun 7 . dakikasından sonraki, işlemci çekirdek frekansları 500 mhzlere düşüyor.

Hocam simdi videonun tamamını izledim baştaki takılmalar anakart yeni çıktığı için 120 tdp ve üzerini desteklemediği için bottlneck yapıyordu adam asrocka mail atıyor ve 3 gün sonra asrock yeni bios versiyonu yayinladiklarini onu indirip kurmalarını söylüyor adamda öyle yapınca sorun çözülüyor kısacası 120 tdp ve alti güç çeken işlemci desteği var sadece ,benim işlemci de sorun çözülmüş gibi gözüküyor

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,227
Ekran kartını 12000 TL'ye aldım 2.el
Bir de neden anakart olmaz

3080 2. El aldım zaten sistemi toplama amacım fps oyunlari icin cs valo pubg tarzi ,valla bütçe 14.15 en fazla

Hocam ben sistemi FPS oyunları için toplamak istedimde neden anakart yetmez onu anlamadım birturlu

Hazır sistemler daha pahalı oluyor ve istediğim gibi olmuyor
Faz yapısı ve 7800x3d nin yüksek w çekmesi yüzünden mosfetler ısınır birde ileride 7800x3d den daha düşük bir işlemci almazsın diye düşünüyorum bu anakart da onu karşılamaz daha birçok özelliklerden kısıtlanmış olursun keşke iyi bişey alsaydım dersin

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri