Yardım Işlemci Sıcaklığım Her Programda Farklı Bios Da Dahil

dax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bilgisayarımda asus b450m-a II anakart ryzen 5 5500 işlemci var sogutucu olarakda Cooler Master Hyper 212 Halo soğutucu var ama bilgisayar uzun bir süre kapalı olsun açtıktan hemen sonra bios üzerinden sıcaklıgımı kontorl ediyorum 40 derece ile başlayıp 56 dereceye çıkıyor yüke bindirdigim zaman cinebench programı ile hwmonitör programında 91 dereceyi gördüm ve bu sıcaklıkltan sonra kasamın camını açıp elim ile işlemcinin ordakı bakırın sıcaklıgını kontrol ettim ama o kadar yakıcak derecede bir sıcak olmadıgını gördüm termal macun değiştirdikten sonra asusun kendi programı ve hwm monitör yetmezmiş gibi birde msı afterburner programından da işlemcinin sıcaklıgını kontrol ettim hepsinde farklı sıcaklık değerleri vardı hwmonitör ile de kontrol ettiğimde yine aynı şekil 91 dereceleri gördüm (kullandıgım termal macun mx4) bu neden böyle

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
363
O verileri anakarttan alıyor programlar. Ancak her çekirdeğin sıcaklığı farklıdır. Programlar ortalamasını hesaplıyor olabilir.

Core Temp ile her çekirdeği ayrı ayrı görebilirsiniz.

KS

dax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran görüntüsü 2024-04-13 030022.png
test
Ekran görüntüsü 2024-04-13 030031.png
sonrasındaki sıcaklıklarım bu
Ekran görüntüsü 2024-04-13 030051.png
bu da test sonrası sıcaklıklarım test ettiğim program cinebench
O verileri anakarttan alıyor programlar. Ancak her çekirdeğin sıcaklığı farklıdır. Programlar ortalamasını hesaplıyor olabilir.

Core Temp ile her çekirdeği ayrı ayrı görebilirsiniz.

1712966715128.png

birde böyle bir saçmalık var bios da 52 gösteriyor hangisine inanmam gerekiyor

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
245
Bios ,boştaki sıcaklığı verir.Bu arada,Hyper 12 EVO denilen soğutucuyu o kadar şişirdiler ki. Ben ,aldığım gibi ,sattım. Çünkü , iyi bi overclockyapıyordum.Ve istediğim,yazılan gibi,bence,soğutamadı.

Ancak 96 derece yinede biraz fazla gibi geldi bana ,bu işlemciye göre. Soğutucu montajını,vidaları falan ,bi kontrol etsene.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri