Yardım Start Http Boot Over Ipv4 Hatası

cavewow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun oynarken biligayarım dondu ve reset atmak durumunda kaldım. Tekrar açtığımda ise bilgisayar bileşenleri çalışmasına rağmen monitöre görüntü gelmedi. Ekran kartını söküp tekrar denedim ve böyle bir hata aldım, ne yapmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• IMG_4050.jpeg
    IMG_4050.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
KS

cavewow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Böyle bir sorunla karşılaşan olursa eğer sorun M.2 SSD’den kaynaklıymış. Sistem, bozulan SSD’yi görmediği için windows başlatılamıyor ve LAN üzerinden boot etmeye çalışıyormuş.

colmannnn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Böyle bir sorunla karşılaşan olursa eğer sorun M.2 SSD’den kaynaklıymış. Sistem, bozulan SSD’yi görmediği için windows başlatılamıyor ve LAN üzerinden boot etmeye çalışıyormuş.
Nasıl düzelttin dostum Lenovo ip gaming 3 laptop kullanıyorum ve dün akşam bir anda mavi ekran verip bu hatayı verdi ne yaptıysam düzelmedi . Verebileceğin bi çözüm var mıdır

huseyinq

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Nasıl düzelttin dostum Lenovo ip gaming 3 laptop kullanıyorum ve dün akşam bir anda mavi ekran verip bu hatayı verdi ne yaptıysam düzelmedi . Verebileceğin bi çözüm var mıdır
Çözüm SSD arızaya geçmiş olabilir. Laptop un tam biosunu bilmediğimden dolayı bir şey diyemiyorum genelde boot menüsü başlığı altında sorunun sebebi ise ssd veya sistemin bozuksa interneten boot etme seçeneğin açık olması sonuçunda sıralamayı ipv4 yani bağlı olan internete bilgisayarın boot etmesini sağlıyacak bi kaynak arıyor. genelde bu özelliği firmalar kullanjır 50 tane kasaya tek tek format usb si takıp atmak yerine ıpv4 özeliğini açıp biostan aynı usb yi öne çıkardığı gibi üste çıkarıp işletim sistemi fln kuruyorlar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri