W11 Mi W10 Mu

shaxy78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba laptop kullanıcısıyım. Laptopumun özellikleri i5 1135G7 ( 11th Gen) MX330 8 GB RAM 512 GB M2 SSD. Akıcı bir masaüstü deneyimi ve oyun deneyimi istiyorum stabillik benim için son derece önemli. Hangi işletim sistemini tercih etmeliyim birde daha performanslı diye modlanmış W10 önerdiler nedir bu modlanmış W10 onuda açıklarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,151
w10 11hala sorunları var ben 10 kullanıyorum mis gibi

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Modlanmış sistemler, değişik isimlerde geçiyor. Lite, Optimum lite, super lite, performans edition vb.

Orj. Win. İSO dosyası üzerinde oynamalar yaparak, ileri sürdükleri teze göre daha az kaynak tüketen, oyunlarda yüksek fps değerleri elde edebileceğnizi belirtiyorlar.
İsteğe bağlı Wimn defender, kurulumu.
Bazılarında Win. Update duraklatılmıştır.
Yine bazılarında Cortana, One drive silinmiştir. Mic. Store kaldırılmış olanlar var.
Mic. Edge, widgetler yine kaldırılmış olanlar.
Sanal bellek direk kapalı gelenler
Yabancı olanlar İng. olduğu için Türkçe' ye çevirmek gerekecektir.

--------------
Bunlardan farklı olarak geliştierilen başka modlama yöntemleri de var.

AtlasOs, ReviOS, AME10, AME11

Şu videoda bunlar hakkında gayet güzel bir anlatım mevcut:

Bütün bu modlamalar tartışma konusu:
Bu modlamalar yüzünden güvenlik açığı oluşuyor mu?
Veri güvenliğiniz için güvenebilir misiniz?
Modlama yüzünden sistem stabilitesi ne durumda?
vb.

Son düzenleme:
KS

shaxy78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Modlanmış sistemler, değişik isimlerde geçiyor. Lite, Optimum lite, super lite, performans edition vb.

Bunlara yerli ve yabancı kaynaklardan ulaşılabiliyor.
Orj. Win. İSO dosyası üzerinde oynamalar yaparak, ileri sürdükleri teze göre daha az kaynak tüketen, oyunlarda yüksek fps değerleri elde edebileceğnizi belirtiyorlar.
İsteğe bağlı Wimn defender, kurulumu.
Bazılarında Win. Update duraklatılmıştır.
Yine bazılarında Cortana, One drive silinmiştir. Mic. Store kaldırılmış olanlar var.
Mic. Edge, widgetler yine kaldırılmış olanlar.
Sanal bellek direk kapalı gelenler
Yabancı olanlar İng. olduğu için Türkçe' ye çevirmek gerekecektir.

--------------
Bunlardan farklı olarak geliştierilen başka modlama yöntemleri de var.

AtlasOs, ReviOS, AME10, AME11

Şu videoda bunlar hakkında gayet güzel bir anlatım mevcut:

Bütün bu modlamalar tartışma konusu:
Bu modlamalar yüzünden güvenlik açığı oluşuyor mu?
Veri güvenliğiniz için güvenebilir misiniz?
Modlama yüzünden sistem stabilitesi ne durumda?
vb.

Çok teşekkürler yorumun için, W10 kurmayı seçtim, şimdi 22H2 sürümünümü kurmamı önerirsiniz yoksa bu modlanmış sürümlerimi, Home lisanslı cihaz bu arada.

w10 11hala sorunları var ben 10 kullanıyorum mis gibi
Hocam peki 22H2 sürümünümü kurayım yoksa modlanmış sürümlerimi bu laptop için.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Tamamen sizin tercihinize kalmış durumda, Videoları dikkatlice incelerseniz, hangi durumlar için avantajları dezavantajları mevcut, işletim sistemi bilgi ve tecrübelerinize göre, tercih durumu ayrıntılı olarak var.

Denemek için kurabilirsiniz. Bu videoda açıklamaları yapılan sistemler legal olup, zaten orj Win.. lisans anahtarıyle etkinleştirilmiş sistemler üzerine kurulmaktadır. Bu konuda bir sıkıntı yoktur.

KS

shaxy78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tamamen sizin tercihinize kalmış durumda, Videoları dikkatlice incelerseniz, hangi durumlar için avantajları dezavantajları mevcut, işletim sistemi bilgi ve tecrübelerinize göre, tercih durumu ayrıntılı olarak var.

Denemek için kurabilirsiniz. Bu videoda açıklamaları yapılan sistemler legal olup, zaten orj Win.. lisans anahtarıyle etkinleştirilmiş sistemler üzerine kurulmaktadır. Bu konuda bir sıkıntı yoktur.
Hocam birde stock windowsa göre daha performanslı galiba videoda öyle söyleniyor.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Videoda bahsedilenleri (mod sistemler) deneme imkanım olmadı. O yüzden olabilir demekle yetinmek zorundayım. Videoda performans, kullanılan iş parçacıkları, tüketilen RAM miktarı vb. karşılaştırmalı bir grafik vermiş. Fakat sistemleri kurup denemediğim için malesef kesin birşey söyleyemeyeceğim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri