PC Hocası Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ekran kartı önerisi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Core i3 2120 islemcim var
4 gb ddr 3 ram var
Ben bunun üzerine ,,,Gigabyte GT 1030 2GB 64Bit GDDR5 Ekran Kartı GV-N1030OC-2GI,,
Bu ekran kartini alsam performansi iyi olur mu ? Suanda 300 tl'ye almak uzereyim
Amacim orta duzey oyunlar olan sniper elite v3,gta 4,assasin creed vs oyunlari kasmadan oynamak.
TESEKKURLER

Bu arada GALAX 2GB GT1030 GDDR5 64BIT HDMI/DVI EKRAN KARTI ve Gigabyte GT 1030 2GB 64Bit GDDR5 Ekran Kartı GV-N1030OC-2GI arasindaki fark nedir ?
GIGABYTE : 1290 MHz
https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/G...0OC-2GI#kf
GALAX : 1468 MHz
http://www.galax.com/en/graphics-card/10...-1030.html

Kartlar bu ikisi ise GALAX çok daha iyi bir kart. Frekansı daha yüksek ve buda FPS artışı demek olur.

1080p 'de GT 1030 ile oyununa göre LOW veya MEDIUM ayarlarda sıkıtı çekmeden oyun oynarsınız. İşlemciniz ile sıkıntısız çalışır. 300 TL civarı güzel fiyat.

Daha iyi bir kart isterseniz çıkabileceğiniz maksimum ekran kartı RX 560 modelidir ve çok daha iyi FPS verir.

NOT: 4 GB RAM çok yetersiz, kartı değiştirdiğinizde RAM 'den dolayı ara ara Drop yersiniz bu yüzden 4 GB daha RAM almanızı öneririm.
Uğur'un dediklerinin tamamına katılıyorum. Galax firması diğer markalara göre Türkiye koşullarında pek ünlü olmasada fiyat/performans ürünleriyle kullanıcıya hitap edebilen bir firma. GT 1030 aldıktan sonra bilgisayarınızada +4GB Ram eklemesi yapmayı ihmal etmeyin
gigabeyte RX 560 2gb var galax firmasına ait bulamadım yardımcı olur musunuz ?

modeller ve firmalar hakkında berbatım
Gigabeyte RX 560 2gb kartı GT 1030 'dan çok daha iyi bir karttır bunu alabilirsiniz. GT 1030 'un rakibi RX 550 kartıdır.
En son hangisine karar verdiniz ?
Gigabeyte bulamadim ama sappire var acaba alsam nasil olur ?
8aWDAV.jpg
Alabilirsin tabi Sapphıre Amd konusunda diğer firmalara daha önde Smile
(22/02/2019, Saat: 00:06)Ömer Güncü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Gigabeyte bulamadim ama sappire var acaba alsam nasil olur ?
8aWDAV.jpg

Çok iyi fiyat ve GTX 1050 ile aynı ayarda bir kart kendisi.