PC Hocası Forum

Tam Versiyon: 7.1 mi acaba?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba sevgili hocalar.
Yaklaşık 1 hafta önce Rampage alpha x sanal 7.1 kulaklık aldım ve yazılımını da kurdum.Kulaklığın müziklerde filmlerde vs.sesi güzel veriyor ancak benim sorunum farklı.Yazılımından 7.1 aktif edip pubg mobile oynadığımda tam sağ ve soldan gelen sesleri bet algılıyorum ama sağ çarpraz veya sol çarpraz yada işte sol arka falan bet anlayamıyorum.Bu 7.1 yazılımında yerlerinde değişiklik yapılabiliyor.Acaba 7.1 yerlerini.mi değiştirmeliyim yoksa kulaklıkda bir sıkıntı mı vardır?Önerdiğiniz 7.1 ayarları neler acaba?
Yazılım ile alakalıdır. Kulaklık yazılım ile sanal 7.1 destekli kulaklıkta sorun yok. Yazılımdan kapatıp birde Windows 'un kendi 7.1 ayarları ile deneyin sonuç aynı ise aynı kulaklığı kullanan birisinden yazılım ayarı taktikleri alabilrsiniz. Bu arada yazılımda 3D adında bir ayar varsa onu açın oda baya işe yarar duyma eşiğinizde. Window 10 da sağ alttaki ses ikonuna sağ tıklayıp Uzamsal ses ayarını Kulaklıklar için Windows Sonic yaparsanız 7.1 aktif olur Windows tarafından. Eğer yazılım ile açtıysanız bunu kapatın Windows ile açtıysanız yazılımdan kapatın.
Bu sorunu forumda başka bir üyemiz daha yaşamıştı. Sorunu kulaklığınız yazılımını güncelleyerek çözdü. Zamanında bizde incelemiştik.

[Resim: ZXz0rz.jpg]
Segment bilgisayar'ın resmi sitesinden indirdim yazılımı.En güncel versiyonu değil midir?
Bu arada windows un ses ayarına sağ tıklayıp sonic yapınca sonuç değişmedi.Artık benim kulaklarımmı sorunlu diye düiünmeye başladım Smile
(20/02/2019, Saat: 16:12)Clork Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Segment bilgisayar'ın resmi sitesinden indirdim yazılımı.En güncel versiyonu değil midir?
Bu arada windows un ses ayarına sağ tıklayıp sonic yapınca sonuç değişmedi.Artık benim kulaklarımmı sorunlu diye düiünmeye başladım Smile

Yazılım kaynaklıdır büyük ihtimal ile ben biraz araştırıp size güncel yazılım hangi versiyon numarasına sahip yazarım kontrol edersiniz.
Yazılımı kaldırıp tekrar denermisiniz ?
Yazılımı tekrar indirip kurduğumda sağ çarpraz veya sol çarpraz dan gelen sesleri algıladım.Ancak bu seferde tam arkamdan gelen sesler sanki tam önümdeymiş gibi ses çıkarıyor.Bunun 7.1 ayarkarından düzeltilebilmesi mümkün mü?
(23/02/2019, Saat: 18:31)Clork Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Yazılımı tekrar indirip kurduğumda sağ çarpraz veya sol çarpraz dan gelen sesleri algıladım.Ancak bu seferde tam arkamdan gelen sesler sanki tam önümdeymiş gibi ses çıkarıyor.Bunun 7.1 ayarkarından düzeltilebilmesi mümkün mü?

Biraz kurcalayın ama sanırım yazılım kulaklığınızı tanımıyor sorun bundan kaynaklı gibi yoksa bu kadar uğraştırmaması gerekir.
Hocam yazılımın kulaklığı algıladığına eminim.Kulaklığı takıp yazılımı açtığımda efektler ekleyebiliyor ve 3d'yi açıp kapatabiliyorum.7.1 ayarlarını kurcalamayı deniyeceğim.7.1 ayarlarında noktaların gösterldiği yerde tam arakda nokta bulunmuyor.Noktaları arkaya yaklaştırmayı deneyeceğim.O da olmazsa sanırım 7.1'in sanal olmasından kaynaklanıyor.
O zaman kulaklığınızda sorun var başka bir açıklaması yok maalesef.
Sayfalar: 1 2