PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Ekran kartı sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Ekran kartı da arıza var bilgisayarcı chıpset değiştirilmesi gerekiyor dedi internetten araştırdım 6 ay anca dayanır yine bozulur diyorlar sizcede doğrumu
(25/02/2019, Saat: 18:23)Alperen Akbaş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ekran kartı da arıza var bilgisayarcı chıpset değiştirilmesi gerekiyor dedi internetten araştırdım 6 ay anca dayanır yine bozulur diyorlar sizcede doğrumu

Fırınlama denilen bir yöntem var ekran kartları için. Çalışmayan kartları bu yöntem ile çalıştırıyorlar ancak uzun ömürlü olmuyorlar süre bazlı bir tahmin yapılamaz ama uzun ömürlü olmuyor bunu bilin yeterli.
Chipi değiştirişirse ne olur
Direk ana parça değiştirmiş oluyorsunuz o durumda
Yani eskisi gibi olurum yoksa belli bir süre sonra yine bozulur mu yanı 4, 5 ay içinde
Onun tam bilgisini veremiyorum yapılan işleme göre değişir. Ama Fabrika çıkışı kadar iyi olmayacağının garantisini verebilirim
Çok kısa ömürlü değiller ama illa bozullacak yakın veya biraz uzun vadede yani eğer ucuz yollu yapılacaksa işlem yaptır kart ölene kadar kullan ama pahalı bir işlemse uğraştığına değmez.
Evet son durum nedir hocam ?
Yardımınız için teşekkürler harici ekran kartı alıp mini pcı girişi ile bağlamayı düşünüyorum iyi olurmu sizce
Harici giriş ile bağlayabilirsiniz tabi X4 hızında çalışır mini PCI-E bağlantısı yani biraz kayıp yaşarsınız ama büyük sorun olmaz.
Sayfalar: 1 2