PC Hocası Forum

Tam Versiyon: System Safe Mod Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[Resim: nQprNN.jpg]


ara sıra bilgisayarı açtığımda bu hata çıkıyor karşıma bu nedir ne yapmam lazım yardım lütfen

kimisi uefi de kalmış sanırım diyor bot nasıl düzelteceğim peki
3 Sorun olabilir; 1. si bir aygıt veya herhangi bir bileşen hata veriyor olabilir, HDD veya SSD mesela. 2. si BIOS 'ta bir ayar aktifleştirilmiş olabilir veya hatalı olabilir bunu da BIOS 'u sıfırlama ile çözülebilir. Son olasılık ise BIOS komple hasar görmüş olabilir ki buda BIOS update ile çözülebilir.

İlk olarak BIOS sıfırlama deneyin.

BIOS sıfırlamak için Anakartınızın üzerinde para büyüklüğünde bir pil var onu kasada güç yokken yani kablo vs. bağlı değilken yada PSU 'unun arkasındaki anahtar kapalıyken çıkartın. Sonra pil takılı değilken kasaya güç vverin ve açın her şey sıfırlanacak ve BIOS ilk haline dönecek sonra sistemi kapatıp yine gücü kesin ve pili takın sonra yeniden başlatın ve BIOS 'a girin sonra F10 ile BIOS 'u kaydet yapın ve sistemi yeniden başlatın sorun devam etmezse sorun yok ama ederse diğer şeyler sorun demektir.

HDD veya SSD hangisi varsa onları teker teker söküp deneyin tabi birden fazla varsa tabi ve eğer tek disk varsa başka bir Windows diske Windows kurup onu deneyin. Disk arızası buna neden olabilir.

RAM 'de buna neden olur ve RAM 'leri test etmek uzun iş isterseniz anlatırım ama önce bu yukarıdaki iki seçeneği deneyin.
bu arada işletim sistemim ssd ye kurulu