PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Kasa ve Güç kaynağı Tavsiyesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar sistemi bu şekilde vatan bilgisayardan aldım, sizden buram buram kalite kokan sessiz ve sıcaklık sorunu olmayan kasa ve güç kaynağı önerileri bekliyorum. (Vatan bilgisayardan alacağım ve bin TL üstü olmasa iyi olur bütçemi çok aştım.) 

Almayı düşündüğüm kasa ve güç kaynağı da bunlar sizin fikirleriniz benim için çok önemli.. 

COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MidT ATX MESH ÖN PANEL PENCERELİ SİYAH KASA 
COOLER MASTER WATT 80PLUS 700W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI 

AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci 
ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 Soket AM4 Ryzen™ DDR4 3200(O.C.) MHz Anakart 
ASUS GeForce ROG STRIX RTX2060 GAMING OC GDDR6 6GB 192Bit DX12 Ekran Kartı 
GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual kit Ram 
Samsung 250GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 2300MB) 
WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
Seçtiğiniz güç kaynağı CM 'nin Lite versiyorunu ben Thermaltake ve CM 'nin Lite versiyonlarını önermem bu yüzden PSU konusunda başka önerim olacak size. Sisteminize 12V kanalından 400W verebilen bir güç kaynağı fazlasıyla yeterli bunu not olarak düşüyorum. Sadece Vatan 'dan alabiliyorsunuz sanırım ama size hem vatandan hemde başka bir sisteden 2 alternarif sunacağım.

Vatan; (Vatan Bilgisayar 'da, kaliteli ve ucuz alabileceğiniz 2 güç kaynağı var gerisi tamamen boş markalar açıkçası.)
CORSAIR BUILDER VS 650W - 406,64 TL yada COOLER MASTER ELITE V3 600W AKTİF PFC - 331,12 TL bu iki ürün işinizi fazlasıyla görür.

Alternatif site;
FSP 700W Hydro Serisi 80+ Bronz - 415,36 TL - Fiyatı 1-2 haftadır indirimde çok çok kaliteli ve uygun fiyatlı bir PSU ve asla yarı yolda bırakmaz. Geniş bir akımda çalışabiliyor yani evinde dalgalanma varsa bu PSU biçilmiş kaftan. Önerim kesinlikle bu olur ancak eğer başka yerden almam dersen yukarıdaki 2 üründen birisini tercih edebilirsin eşit sayılırlar.

Kasa işi görecelidir ve seçtiğin kasa güzel ancak ucuz olsun diye Temperli Cam değil yan kapat ben plastik sevmiyorum ben olsam Temperli Cam olan bir kasa alırdım 500 TL vermişken.

SHARKOON TG4 RGB TEMPERED GLASS - 369,35T veya abisi SHARKOON TG5 RGB TEMPERED GLASS - 543,52 TL

yada

THERMALTAKE V200 TEMPERED GLASS RGB Edition - 496,71 TL bu kasayı al derim. Hepsi kaliteli güzel kasalar.
(07/03/2019, Saat: 18:58)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Alternatif site;
FSP 700W Hydro Serisi 80+ Bronz - 415,36 TL - Fiyatı 1-2 haftadır indirimde çok çok kaliteli ve uygun fiyatlı bir PSU ve asla yarı yolda bırakmaz. Geniş bir akımda çalışabiliyor yani evinde dalgalanma varsa bu PSU biçilmiş kaftan. Önerim kesinlikle bu olur ancak eğer başka yerden almam dersen yukarıdaki 2 üründen birisini tercih edebilirsin eşit sayılırlar.

Kasa işi görecelidir ve seçtiğin kasa güzel ancak ucuz olsun diye Temperli Cam değil yan kapat ben plastik sevmiyorum ben olsam Temperli Cam olan bir kasa alırdım 500 TL vermişken.

SHARKOON TG4 RGB TEMPERED GLASS - 369,35T veya abisi SHARKOON TG5 RGB TEMPERED GLASS - 543,52 TL

yada

THERMALTAKE V200 TEMPERED GLASS RGB Edition - 496,71 TL bu kasayı al derim. Hepsi kaliteli güzel kasalar.

COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MidT ATX MESH ÖN PANEL PENCERELİ SİYAH KASA 

Bu kasayı aldım sadece güç kaynağı kaldı alınacak sizden ricam gerçekten bildiğiz veya kullandığınız sessiz, serin ve sıkıntısı olmayan sağlam bir güç kaynağı önermeniz. (İstediğiniz siteden olur.)
FSP de ses fazla diyorlar bilemedim Sad
FSP Dünya da ki kaliteli güç kaynağı yapan firmaların başlarında gelen bir firmadır. Pişman etmez, çevremde çok kişide Hydro serisinden güç kaynağı aldırdım ve başka güç kaynağı kullanmam diyen çok, kalitesi kabul edilmiş güç kaynaklarıdır. Bütçenizi biraz daha aşarsanız Seasonic firmasından alabilirsiniz bu firmada gayet kaliteli ürünler yapıyor ama biraz pahalı.