PC Hocası Forum

Tam Versiyon: midt atx anarkartlara her ekran kartı uyar mı?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar. midt atx kasam ve anakartım bulunmakta. mini itx model bir ekran kartı alsam anakartıma uygun olur mu yoksa mini itx anakartlar farklılar mıdır? Bunlarla ilgili herhangi bir yerde bilgi bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
(22/03/2019, Saat: 19:25)Ali Deveci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar. midt atx kasam ve anakartım bulunmakta. mini itx model bir ekran kartı alsam anakartıma uygun olur mu yoksa mini itx anakartlar farklılar mıdır? Bunlarla ilgili herhangi bir yerde bilgi bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Anakartınızın veya kasanızın mini ITX olması önemli değil burada önemli olan kasanızın maksimum desteklediği ekran kartı uzunluğu bunu öğrenin ve alacağınız ekran kartı bundan uzun olmasın yeterli. Her ekran kartını kasanınızın bu ekran kartı uzunluk sınırını geçmediği sürece kullanabilirsiniz.
kasamın sitesinden baktım buldum maximum gpu length 450 mm olarak yazıyor yani 45 cm olan bir ekran kartını takabileceğim anlamına geliyor sanırım
(22/03/2019, Saat: 20:33)Ali Deveci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]kasamın sitesinden baktım buldum maximum gpu length 450 mm olarak yazıyor yani 45 cm olan bir ekran kartını takabileceğim anlamına geliyor sanırım

Aynen ki 45 cm baya büyük bir değer yani 3 fanlı olan GPU 'ları bile takabilirsiniz ki zaten 30 cm civarında oluyorlar en baba kart uzunluğu 35 cm bu konuda bir sıkıntı yok.