PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Çift Monitör Bazı Sorunlar
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
1- Ana bilgisayar takılı olan

https://www.vatanbilgisayar.com/aoc-21-5...nitor.html

2-Ek monitör 

https://www.lg.com/tr/monitor/lg-W2243S-PF-16-9-genis

Bu 2'sini çift monitör yapabilme şansım varmı yapılırsa hangi parçalar gereklidir hocam ?
Çoklu monitör kurulumlarında birbirinin aynı veya tamamen farklı özellikteki monitörleri kullanabilirsiniz. Farklı çözünürlük veya farklı boyutlarda olmalarının da bir önemi yok. Asıl önemli olan birden fazla görüntü çıkışına sahip bir ekran kartı kullanmak. Daha sonra iki monitörü aynı ekran kartına bağlayıp ikisi de faklı giriş çıkışlardan bağlanabilir (VGA, DP, DVI, HDMI vs.) sonrası tamamen Windows ayarları ile alakalı bir olay.

Windows 8/10 için https://support.microsoft.com/tr-tr/help...l-monitors bu linkten gerekli ayarları yapabilirsiniz.
gtx 1050 ti ekran kartım var monitör özellikleri linkte az çok görünüyordur yapılabilrmi sizce ?
Bakın şöyle söyleyeyim size daha açıklayıcı olur. Eğer yayma yani tek monitörmüş gibi genişleterek kullanacaksanız oyun ve uygulamaları bu şekilde kullanacaksanız birebir aynı özelliklerde olmalı monitörler. Çözünürlük, Tazeleme hızı (Hz) ve boyut olarak aynı olmalılar. Ama ikisinde farklı işler yapacaksan yani birinde oyun oynayıp birinde başka bir iş yapacaksan iki monitörün özelliklerinin farklı olması sorun değil. Yani senin sunduğun bu iki monitörde bu ikince dediğim olay yapılabilir iki farklı işlemi ikisinde yapabilirsin tam ekran genişletmede sorun yaşama ihtimalin yüksek ama ayrı ayrı sorun yok.
kablolama kısmını anlamadım nasıl yapıcam neyi neye baglıyacam hangi kabloya ihtiyacım var
Monitörlerin ikisini de ekran kartına bağlayacaksınız. Hangi kabloları kullanırsanız kullanın fark olmaz. LG olan model eski onu sanırım dönüştürücü ile bağlayacaksınız ve diğer AOC modelide kutunun içinden muhtemelen HDMI kablosu çıkar onunla bağlarsınız bunda takılacak bir durum yok.
Ana bilgisayarım Dp kablosuyla baglı ben de vga kablosu var Onu neye dönüştürmek için kablo alıcam

monitöre vga'yı takıcam diger ucunu dönüştürücüye baglıyacam dönüştürücünün diger ucunuda ekran kartına öyle degilmi bu arada dönüştürücü neyin dönüştürücüsünü alıcam
LG monitörün kablosu nedir? VGA 'mı D-Sub dijital çıkış yazıyor kablosunu resmini ve ekran kartının giriş çıkış portlarının resimleini atın yardımcı olalım.
Bakın ekran kartınızda DVI-I soketi var ve bir DP ve bir HDMI AOC monitörün resmini atmışsınız ama ben sizden LG monitörün çıkışını istedim. AOC 'yi zaten HDMI veya DP portundan bağlarsınız. Burada önemli olan LG olan eski monitörün çıkışı.
Sayfalar: 1 2