PC Hocası Forum

Tam Versiyon: ortaokul düzeyinde kodlama için laptop önerisi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar. artık ilkokul ortaokul ve lise düzeylerinde kodlama dersleri verilmeye başlandı. kuzenim ortaokuldaki çocuğu için yeterli olacak bir laptop istiyor. ancak bütçe için net bir şey söylenmedi ancak uygun fiyatlı olması tercih ediliyor. sizce nasıl bir laptop almalıyız. çocuk oyun oynamıyor. sadece bunu robotik kodlama öğrenmek için arduino, scracth, mblock gibi programlar kullanıyorlarmış. uygun fiyatlı ancak işimizi görecek birkaç laptop önerisinde bulunabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
İşlemci, RAM ve disk odaklı bir cihaz alabilir. Ekran kartı önemsiz kalıyor kodlama işlerinde. Ama bütçe belirtmesi gerek bir sürü cihaz var bütçeye göre öneride bulunabiliriz.
Sordum max bütçe 3200tl imiş
https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideap...a=Nethouse - Bu ürüne bakabilirsiniz.

İşlemci gayet iyi 8 GB RAM var bu tüm Windows deneyimine ve çoğu oyuna yeter, 128 GB SSD + 1 TB HDD gayet iyi ve Radeon 540 GPU var buda çoğu oyunu bu cihazda oynatır. Güzel cihaz tavsiyemdir.
Teşekkür ederim Smile
emekleriniz için çok sağ olun
Ben teşekkür ederim.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.