PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Logitech C922 Pro Yeşil perde olmadan arka planı kaldırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Logitech C922 Pro'da yeşil perde olmadan sadece yüz ekrana nasıl sabitleyebiliyoruz

Sabitleyebiliyormuşuz diye bir bilgi edindim doğrumu ve nasıl edebiliyoruz konu ile ilgili bir video bana gösterir misiniz?
Net bir bilgim yok ama yapılabiliyor diye biliyorum. Ayrıca aynı şeyi 3. parti bir yazılım ile de yapabilirsiniz https://www.chromacam.me/ bu yazılımım ücretsiz sürümünde sanala yeşil perde efekti kullanabiliyorsunuz tüm kameralarda çalışıyor. Logitech ürününde 99% entegre bir şekilde vardır.
bu kameranın fiyatına daha iyi bir ürün var mı
(09/02/2020, Saat: 21:46)PcFurkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]bu kameranın fiyatına daha iyi bir ürün var mı

Baktığım kadarı ile 800 TL civarı bir fiyatı var. Biraz araştırdım ve en ciddi rakip ASUS ROG EYE 1080P FULL HD 60 FPS - 838.35 TL ürünü var. Biraz araştırdım benzer kalitede ürünler ama ASUS 'un 2 avantajı var. Birincisi Logitech ürünü 720p 30 FPS kayıt yaparken ASUS 1080p 60 FPS kayıt yapabiliyor. Diğer bir avantajı ise her ne kadar yayın vs. işleri için iyi bir kalitede olmasa da üzerinde nispeten iyi bir mikrofon var. Bu 2 artısı ile ASUS ürünü öne geçiyor gerisi Logitech ürün ile benzer seviyede şeyler.
Logitech g922pro da 720p de 60 fps kayıt yapabiliyor ayrıca XSplit 3 aylık premium Lisansıda veriyor
30 FPS 'mi yazmışım Smile 60 FPS doğru ama 720p birisi çözünürlük diğeri yani ASUS 1080p 60 FPS arada görüntü netliği anlamında avantaj var ASUS tarafında birde dediğim gibi mikrofon avantajı var. Ayrıca 3 aylık XSplit için tercih edilmez onu seçim için kafanızdan çıkartın. Burada ürün kıyaslaması önemli birkaç aylık yazılım lisansı değil.
evet haklısınız birde anakart üzerindeki led aydınlatma güç kabloları güç kaynağından mı takılıı oluyor anakarttan çıkan kabloyla mı takılıyor çünkü güç kaynağımın kabloları beyaz ve o kısımda olanlar siyah ve anakart üzerine bağlı her iki kablo
Ne tür aydınlatmadan bahsediyoruz? Anakarta dahili RGB filan varsa onlar için bir bağlantı yapılmıyor. Eğer harici bir aydınlatma varsa onun içinde anakartta 4 pin yada 3 pin RGB bağlantıları olur. Sorun ne onu söylerseniz ona göre konuşabilirim.
Kullanmış olduğum kasanın fanı var rgb ön bölgede birde sıvı soğutmanın rgb aydınlatması var birde sıvı soğutmanın kasanın arkasında kumandası var
Bunların bağlantılarını yapmadınız anladığım kadarıyla RGB bağlantılarını? Eğer öyle ise RGB bağlantıları 4 pin yada 3 pin olur. 4 pin kablo https://www.overclockers.co.uk/media/ima...00x800.jpg bu resimdeki gibi düz RGB kablosudur. 3 pin kablo ise https://www.overclockers.co.uk/media/ima...00x800.jpg bu kablo gibidir oda ARGB kablosudur. Birde Gigabyte ve Corsair markasının kendi soketleri vardır eğer Gigabyte ise RGB ışıkları olan ürününüz https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1k4RaPyLaK...mPFXau.jpg bu kabloya sahip olması gerek yada Corsair ise https://c1.neweggimages.com/NeweggImage/...09-V03.jpg bu kabloya sahip olması gerek. İlk 2 kablodan ise onları anakartınızda eğer RGB bağlantısı varsa onlara yapıyorsunuz. 3 pin soket 3 pin sokete 4 pin 4 pine olmalı 2 kablonun güç akımları farklı LED leri yakarsın soket varsa takabilirsin yoksa takamazsın. Diğer Corsair ve Gigabyte ürünleri için dönüştürücü kablo çıkması gerek yukarıdaki 2 kabloya dönüştürücü kablo eğer Corsair yada Gigabye ürünler varsa sizde dönüştürücü kablo ile gelimişlerdir bakın. Bağlantılar anakarta yapıldığı zaman bir şey yapmanıza gerek yok esktra olarak direkt çalışır ve yazılım kontrolüne açık olur.
Sayfalar: 1 2