PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Anakart Tavsiyesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Hocam 3600x ve RTX 2070 S 16 Gb ram 3000 Mhz sistem topluyorum daha önce benzer bir konu açmıştım psi ve kasa için . Anakart olarak Msi Tomahawk Max düşünüyordum  ama bu akşam ince hesabın indiriminde Asus Tuf B450 pro gaming anakartı indirime girecek . Sizce hangisini kullanmam gerekiyor . Overclok düşünmuyorum şuan için ama bir süre sonra yapabilirim. Hocam aynı zamanda Gigabyte X570 Ud ultra da mevcut .
Asus TUF B450 Pro ile Tomahawk Max birebier aynı klasmandalar ASUS indirimi iyi olursa kaçırmayın. B450 çipsetine sahip tüm anakartlar aynı VRM kontrolcüsünü kullanıyor sadece Mosfet sayıları farklı yani hepsi bir noktada benzer OC düzeyine sahip ama VRM kanadının soğutması ve VRM mosfetlerinin kalitesi ve sayısı aralarındaki temel farklar. B450 çipseti neticesinde çok üst düzey bir OC beklemeyin tabi ama ASUS TUF Pro ve Tomahawk Max bu konuda tepeye yakın en iyi 2 anakart. En tepede ASUS B450-E Gaming var ama o aşırı pahalı. B450 TUF Pro iyi indirime girerse alabilirsiniz.

Ayrıca eğer Gigabyte X570 UD ürünü eğer ciddi indirim alırsa 700-800 TL bandında olursa kesinlikle bu anakarta yönelin şuan 1K fiyatı var dediğim fiyatlara düşerse kesinlikle kaçırmayın.
(06/03/2020, Saat: 19:04)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Asus TUF B450 Pro ile Tomahawk Max birebier aynı klasmandalar ASUS indirimi iyi olursa kaçırmayın. B450 çipsetine sahip tüm anakartlar aynı VRM kontrolcüsünü kullanıyor sadece Mosfet sayıları farklı yani hepsi bir noktada benzer OC düzeyine sahip ama VRM kanadının soğutması ve VRM mosfetlerinin kalitesi ve sayısı aralarındaki temel farklar. B450 çipseti neticesinde çok üst düzey bir OC beklemeyin tabi ama ASUS TUF Pro ve Tomahawk Max bu konuda tepeye yakın en iyi 2 anakart. En tepede ASUS B450-E Gaming var ama o aşırı pahalı. B450 TUF Pro iyi indirime girerse alabilirsiniz.

Ayrıca eğer Gigabyte X570 UD ürünü eğer ciddi indirim alırsa 700-800 TL bandında olursa kesinlikle bu anakarta yönelin şuan 1K fiyatı var dediğim fiyatlara düşerse kesinlikle kaçırmayın.

Hocam ilk öncelikle teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevaplardan dolayı .  Hocam asus tuf anakartın yanında hediye mouse var . Yanlış bakmadıysam Asus tuf m3 7000 DPI mouse . Yani hocam hem anakart indirimi hemde 300 tl lik mouse hediyesi normal mi yani ? Güven olurmu
Mouse hediyesini gördüm ama 800 TL bandına X570 anakart olursa "s. mişim Mouse 'u" Big Grin tövbe ya dediğim gibi X570 anakart indirimi 800 TL bandında olursa kaçırma 3600X işlemcin var çok iyi bir tercih olur ileriye yatırım OC içinde daha fazla potansiyel ve PCI-e 4.0 vs. hazırlık olur.
(06/03/2020, Saat: 19:46)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Mouse hediyesini gördüm ama 800 TL bandına X570 anakart olursa "s. mişim Mouse 'u" Big Grin tövbe ya dediğim gibi X570 anakart indirimi 800 TL bandında olursa kaçırma 3600X işlemcin var çok iyi bir tercih olur ileriye yatırım OC içinde daha fazla potansiyel ve PCI-e 4.0 vs. hazırlık olur.
Tamam sağolun Smile)
X570 879 TL 'ye indi fiyatı çok iyi. Sırf mouse hediyesi var diye B450 TUF Pro ürüne 739 TL verilmez bence.
(06/03/2020, Saat: 19:46)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Mouse hediyesini gördüm ama 800 TL bandına X570 anakart olursa "s. mişim Mouse 'u" Big Grin tövbe ya dediğim gibi X570 anakart indirimi 800 TL bandında olursa kaçırma 3600X işlemcin var çok iyi bir tercih olur ileriye yatırım OC içinde daha fazla potansiyel ve PCI-e 4.0 vs. hazırlık olur.
Hocam tavsiyenizle X570 aldım lakin sormam gerekn bir iki soru var ramlerim 3000 mhz destekler mi ? Yapmam gereken nedir ?
RAM 'lerim 3000 Mhz destekler mi derken ne destekler mi? Anakart ise anakart 4000 Mhz hıza kadar destek sunuyor. Anakart gelince RAM 'lerinizin BIOS üzerinden XMP profilini devreye sokacaksınız bu kadar.
(06/03/2020, Saat: 20:34)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]RAM 'lerim 3000 Mhz destekler mi derken ne destekler mi? Anakart ise anakart 4000 Mhz hıza kadar destek sunuyor. Anakart gelince RAM 'lerinizin BIOS üzerinden XMP profilini devreye sokacaksınız bu kadar.
Sormak istedigim ramlerim 3000 mhz bu anakartla tam 3000 mhz calistirabilirmiyim . Cahilligime verin hocam gece gece sizide yordum .
Yok cahillik vs. öğrenmeniz açısından söylüyorum. Aldığınız anakart 4000 MHz hıza kadar tüm RAM hızlarını destekliyor yani bir sorun yok 3000 Mhz RAM 'inizi sorunsuz kullanabilirsiniz.