PC Hocası Forum

Tam Versiyon: kasa tavsiye ve sistem yorum
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
arkadaşlar selamlar. bir sistem toplamak istiyorum ve sizlerinde fikrini almak istiyorum. bu parçalar uygun olur mu bana sıkıntı çıkarır mı yardımcı olursanız sevinirim

işlemci --->  https://www.incehesap.com/amd-ryzen-5-16...ati-34751/

anakart -->  https://www.incehesap.com/gigabyte-b450m...ati-41347/

ram --> https://www.incehesap.com/adata-xpg-spec...ati-45063/

ssd ---> https://www.incehesap.com/adata-su630-as...ati-43042/

ekran kartı -->> https://www.teknobiyotik.com/galax-gefor...rettyPhoto

ssd ve ram ilerleyen zamanlarda yükseltme yapacağım. karar veremediğim şey kasa, psu ve ekran kartı.
ekran kartı fiyatı için 1000 - 1300 tl limitim var. 
bu sistem bu şekilde iş görür mü? şimdiden teşekkürler.
Ürünleri ince hesap dan alacaksan işlemcinin 2.nesili yakalayabilirsin ayrıca ekran kartı içinde geçerli.
Kasa içinde sharkoon TG5 rgb modelini alabilrsin. Bu model olmazsa bu markayı tercih et gayet güzel ve kaliteli.
Psu içinde bu markayı tercih edebilirsin.
Toplama yapacağın için acele etme.
Bende bazı konularda aceleci davrandım ve bazı parçalarda kazıklandım.
İndirimleri takip et
Toplam bütçeniz nedir? Bence dar yada oynama payı az bir bütçeye hazır sistemler daha mantıklı olur bakalım bütçenizi söyleyin yeterli.
(16/03/2020, Saat: 21:57)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Toplam bütçeniz nedir? Bence dar yada oynama payı az bir bütçeye hazır sistemler daha mantıklı olur bakalım bütçenizi söyleyin yeterli.

Bütçe monitörle beraber 6000 tl. Hazır sistemlerde istediğim değişiklikleri yapamıyorum maalesef çok baktım ama işlemci olsa anakart olmuyor anakart olsa ekran kartı olmuyor bir türlü olmuyor yani. Kasa olarak aerocool quartz revo 4 seçtim PSU olarak High power 650w 80+ bronze. Şuan açıkçası sistem istediğim kıvamda ama önerinizi duymak isterim.
6K orta sınıf için büyük bir bütçe sayılır monitör 1K desek 5K bir bütçe var sistem için ve o bütçeye göre biraz zayıf bir sistem olmuş bazı özellikleri ile biraz bakıp size geri dönüş yapacağım.
(16/03/2020, Saat: 22:38)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]6K orta sınıf için büyük bir bütçe sayılır monitör 1K desek 5K bir bütçe var sistem için ve o bütçeye göre biraz zayıf bir sistem olmuş bazı özellikleri ile biraz bakıp size geri dönüş yapacağım.

144 Hz monitör 1400 TL hocam şuan geriye 4.5 kalıyor benim şuan monitör dahil sistem 5.800 yapıyor. Dönüş bekliyorum sizden
Neon-B45-RX5600XT - Bu sistemi aşağıdaki gibi düzenleyin.

• SSD Disk : Patriot 480GB Burst Okuma 560MB-Yazma 540MB SATA SSD (PBU480GS25SSDR)
  • Ekran Kartı : Sapphire Radeon RX5600XT Pulse 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
  • Bellek (RAM) : GeIL 16GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16 DDR4 Ram (GASB48GB3000C16ASCX2)
  • Anakart : Gigabyte B450M S2H 3200mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX 
  • İşlemci : AMD Ryzen 5 1600
  • Kasa : Ranker Cygnus 650W 80+ Tempered Glass RGB
Toplam bu haliyle 5.042,94 TL yapıyor. RX 5600 XT kartı RTX 2060 performansı veren bir kart. 16 GB RAM ve 480 GB kaliteli bir SSD ile 650W 80+ hava akışı güzel bir kasa ile bu sistem sizin için daha ideal olacak. 1K 'nın biraz üzerine 144Hz monitör alırsınız yada Cuma günü indirim vs. oluyor incehesap veya itopyada oralardan daha ucuzada alabilirsiniz 6K bütçeye iyi bir sistem almış olursunuz.

1400 TL olan monitörü almayı verin canım performans mı önemli istediğiniz monitör mü. 144 Hz 1000-1200 TL civarına iyi monitörler var şuan ki piyasada.
(16/03/2020, Saat: 22:45)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Neon-B45-RX5600XT - Bu sistemi aşağıdaki gibi düzenleyin.

• SSD Disk : Patriot 480GB Burst Okuma 560MB-Yazma 540MB SATA SSD (PBU480GS25SSDR)
  • Ekran Kartı : Sapphire Radeon RX5600XT Pulse 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
  • Bellek (RAM) : GeIL 16GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16 DDR4 Ram (GASB48GB3000C16ASCX2)
  • Anakart : Gigabyte B450M S2H 3200mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX 
  • İşlemci : AMD Ryzen 5 1600
  • Kasa : Ranker Cygnus 650W 80+ Tempered Glass RGB
Toplam bu haliyle 5.042,94 TL yapıyor. RX 5600 XT kartı RTX 2060 performansı veren bir kart. 16 GB RAM ve 480 GB kaliteli bir SSD ile 650W 80+ hava akışı güzel bir kasa ile bu sistem sizin için daha ideal olacak. 1K 'nın biraz üzerine 144Hz monitör alırsınız yada Cuma günü indirim vs. oluyor incehesap veya itopyada oralardan daha ucuzada alabilirsiniz 6K bütçeye iyi bir sistem almış olursunuz.

1400 TL olan monitörü almayı verin canım performans mı önemli istediğiniz monitör mü. 144 Hz 1000-1200 TL civarına iyi monitörler var şuan ki piyasada.

hocam yanılıyorsam düzeltin monitör sağlıklı birşey olmaz ise, yani sağlam bir monitör olmazsa ekran kartı 200 fps verse dahi monitör 100 fps destekliyorsa bir anlamı kalmaz diye biliyorum belki yanlıştır.  
ayrıca şöyle bir kıyas var internette --> https://versus.com/tr/amd-radeon-rx-5600...1660-super
ben video fps değerlerine baktım sizin dediğiniz ekran kartı zaten daha iyi fps veriyor. ama ben ssd kasa bellek markalarını duymadım performans olarak üzer mi beni sorun arıza yaşar mıyım çok fazla ?
Birincisi monitör FPS 'i etkilemez. Piyasada çin menşei firmaların monitörlerini görmüşsünüzdür, James Donkey, Game Booster vs. gibi gibi firmaların monitörlerinin panellerinin kaliteleri üst düzey seviyede ki sebebi paneli Samsung firmasından alıyor olmaları. Ben çin menşei ürün önermem genelde ama monitörlerde genel yapı kalitesi fiyatı doğrudan etkiliyor yani stand kalitesi veya genel malzeme kalitesi gibi gibi şeyler yani bunlar fiyatı yukarı taşıyan en büyük etkenler ki ben Çin menşei ürünler bile tatmin edici görüntü kalitesi ve hız sunuyor anlamında bunu söyledim yoksa piyasada 1000-1200 TL civarına AOC , Acer vs. gibi markalardan 144Hz monitör bulunabiliyor ki ben size monitör için Cuma gününü indirim dönemini bekleyin dedim zaten illa bir monitör indirime girer.

İkincisi linkteki ekran kartı kıyaslaması tamamen yanlış. Örnek 3 haftalık RX 5600 XT vs 2060 vs 1080 kıyaslama oyun testi : https://www.youtube.com/watch?v=MbcvSNd1es4 gerçekte tamamen böyle.

Son olarak Patriot markası son derece prestijli ve performanslı çoook eski bir kökü olan bir firmadır. Yurtdışında çok popüler bir marka ülkemizde 2 yıldır varlar ve SSD + RAM pazarında ciddi performanslı ve kaliteli ürünleri olan bir marka pişman etmez ki zaten piyasada emsal kalitede aynı fiyata ürün yok. Çoook kişiye önerdim pişman olan yok ki zaten pişman olmaları mümkün değil.

GeIL markası Bellek vs. gibi bileşenlerde en prestijli markarlardan birisi olmuş yine dünya çapında bilinen en iyi markalardan birisidir. Ülkemize yeni ürün ailelerini yakın zamanda getirdiler ve 100% Ryzen destekli bellek modülleri hem sağlam hemde performanslı ve uyum sorunu olmayan nadir modellerden biridir.
(17/03/2020, Saat: 00:40)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Birincisi monitör FPS 'i etkilemez. Piyasada çin menşei firmaların monitörlerini görmüşsünüzdür, James Donkey, Game Booster vs. gibi gibi firmaların monitörlerinin panellerinin kaliteleri üst düzey seviyede ki sebebi paneli Samsung firmasından alıyor olmaları. Ben çin menşei ürün önermem genelde ama monitörlerde genel yapı kalitesi fiyatı doğrudan etkiliyor yani stand kalitesi veya genel malzeme kalitesi gibi gibi şeyler yani bunlar fiyatı yukarı taşıyan en büyük etkenler ki ben Çin menşei ürünler bile tatmin edici görüntü kalitesi ve hız sunuyor anlamında bunu söyledim yoksa piyasada 1000-1200 TL civarına AOC , Acer vs. gibi markalardan 144Hz monitör bulunabiliyor ki ben size monitör için Cuma gününü indirim dönemini bekleyin dedim zaten illa bir monitör indirime girer.

İkincisi linkteki ekran kartı kıyaslaması tamamen yanlış. Örnek 3 haftalık RX 5600 XT vs 2060 vs 1080 kıyaslama oyun testi : https://www.youtube.com/watch?v=MbcvSNd1es4 gerçekte tamamen böyle.

Son olarak Patriot markası son derece prestijli ve performanslı çoook eski bir kökü olan bir firmadır. Yurtdışında çok popüler bir marka ülkemizde 2 yıldır varlar ve SSD + RAM pazarında ciddi performanslı ve kaliteli ürünleri olan bir marka pişman etmez ki zaten piyasada emsal kalitede aynı fiyata ürün yok. Çoook kişiye önerdim pişman olan yok ki zaten pişman olmaları mümkün değil.

GeIL markası Bellek vs. gibi bileşenlerde en prestijli markarlardan birisi olmuş yine dünya çapında bilinen en iyi markalardan birisidir. Ülkemize yeni ürün ailelerini yakın zamanda getirdiler ve 100% Ryzen destekli bellek modülleri hem sağlam hemde performanslı ve uyum sorunu olmayan nadir modellerden biridir.

düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. bir kaç gün içinde kararı verip bir sistemi alacağım. monitör içinde cumayı bekleyeceğim dediğiniz gibi illaki biri indirime girecektir.
Sayfalar: 1 2