PC Hocası Forum

Tam Versiyon: MİKROFONLU KULAKLIK
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Hocam gene ben geldim değerli vaktinizi alıyorum gene çok özür dileyerek. Vallaha o sorun bitti diyorum başka sorun çıkıyor uğraştım baya video filan izledim ve forumlara baktım ama benim durum farklı gibi.

https://www.incehesap.com/frisby-fhp-g14...ati-31027/ 

Hocam kulaklığı bu 1.5 yıl önce öneriniz ile ve aldım severek kullanıyorum. Yeni sistemle beraber daha verimli ve kaliteli olmaya başladı lakin geçen gün oyunda mikrofonu görmediğini fark ettim. Eski konferans mikrofonuyla denedim o çalışıyor bilgisayarı kapat aç yaptım kulaklıkta çalışmaya başladı ama bir gün sonrasında daha çalışmaz oldu.
Bozuk değil büyük ihtimal takınca görüyor ve hazır uyarısı var ama denetim masasında realtek sekmesi yok. Sanırım win10 dan kaynaklı hata olabilir.

https://i.imgyukle.com/2020/03/18/JC28m1.png

Aydınlatma için ayrı bir USB kablosu var onuda denedim takıp çıkartarak ama değişme yok.
Kulaklığın mikrofon JAK 'ını başka bir üründe denediniz mi? Belki JAK arızası vardır diye soruyorum. Ayrıca Windows 10 son sürüm ses kartını kendisi kuruyor. Denetim Masası\Donanım ve Ses bölümüne bakın kontrol paneli için ve JAK girişi yani pembe olan mikrofon girişinin mikrofon olarak atandığından emin olun. Ayrıca anakart yazılımınızı kontrol etmem için bana marka modelini yazın.
-Evet telefonda denedim gayet güzel sorunsuz çalışıyor.
-Özelliklerden Arka panel jak 3.5mm pembe gösteriyor.
-Anakart: GA A320M S2H ve BIOS F41 den F50 ye güncelledim.

Bir kere çalıştı nasıl oldu bilmiyorum ertesi güne tekrar çalışmaz oldu. Realtek denetim masasında yok videolarda baktım video çeken adamlarda var hep.

Sürücü: 14.05.2019
6.0.8703.1
http://www.gigabyte.com.tr/products/page...support-dl buradan hepsini güncelliyim mi? Ben sadece BIOS u güncellediydim.
Windows 10 1903 kullanıyorsanız https://download.gigabyte.com/FileList/D...8688.1.zip bu bağlantıdaki sürücüyü kurun.

Eğer Windows 10 1903 aşağısında bir sürüm kullanıyorsanız o zaman https://download.gigabyte.com/FileList/D...1.8597.zip bu bağlantıdakini kurun.

Windows 7 kullanıyorsanız https://download.gigabyte.com/FileList/D...1.8454.zip bu sürücüyü kurun.

Kurulumlardan sonra sistemi yeninden başlatın ve deneyin.
Yok gene olmuyor. Win10 dan kaynaklı bir sorun büyük ihtimal. Konferansla devam edecem mecbur.
Farklı bir konu aslında ama belki alakası vardır diye sorayım. Anakartın sitesindeki linkte bazı uygulamalar var. Bu uygulamaları yüklemem fayda sağlar mı? Farklı isimde programlar var ne olduğunuda anlamadım. Sesle alakalı değiller büyük ihtimalle.
Ayrıca anakartı aldığımda kutudan CD çıktı ama ne işe yarıyor anlamadım kurulum vs yapmadım yani tak çalıştır usulü kuruldu sistem.

http://www.gigabyte.com.tr/products/page...support-dl
Sitede sürücüler var ki genel olarak çoğunu Windows kuruyor ağ gibi vs. şeyleri ve gerisini de Ses kartı ve çipset onlarıda size kuruyorsunuz. Chipset için https://www.amd.com/en/support/chipsets/...t-am4/a320 bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. AMD Chipset Drivers olarak geçiyor Win10 64 bit içinde. Sistemi yeninden başlatın sonrasında.

Ayrıca birde Uygulamalar var çeşitli ayarlar için. https://www.gigabyte.com/microsite/369/i...enter.html buradan App Center indirip OC, Fan yönetimi , BIOS güncelleme vs. birçok konu için uygulamaya ulaşabilirsiniz. Ses sorununu bunlar çözmez bunlar yardımcı uygulamalar.
Win10 kurunca her şeyi kendi güncelledi zaten ünlem işareti yoktu hiç. Önemlileri de kontrol ettim sorun yoktu. Mikrofon sorun çıkarttı Smile .
Konu farklı yere gidiyor da chipset , lan ve raid'i güncellemeli miyim?


Birde ver1903 diyor da benim ki ver1909 yani uyumlu değil mi?
Sizin sistem 1909 yani son Windows sürümü ki bazı sürücüler bu sürümde farklı değişiyor yani ki Windows 10 1909 sürücüyü kendisi kuruyor bu sürümde. Size attığım sürümler 1903 için ve aşağısı için. Denetim Masası\Donanım ve Ses bu konuma girip Realtek var mı bakar mısınız. Eğer varsa ekstra sürücüye gerek yok.

Ayrıca sadece anakart çipset sürücüsünü AMD sitesinden kurmanız yeterli ki ben zaten link bıraktım ve ne indireceğinizi yazdım.
Ses sürücüsünü 1903 linkinden kurduydum. Sonra kontrol ettim win10'un kurduğuyla aynı. Maalesef realtek denetim masasında yok. Olsa sorunu hemen hallederiz de sorun orada.

Kusura bakmayın linke dikkatli bakmamışım gözümden kaçmış iyi ki tekrar yazmışsınız yoksa 1903'ü indiriyordum.

Lakin %0 dan ileri gitmiyor bu başta bildirim verdi sadece. https://i.imgyukle.com/2020/03/20/Jxa3RS.png
Sayfalar: 1 2