PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Klavye`de ALT-F4 Çalışmıyor Sebebi Nedir?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar LAPTOP sıfır format sıfır. Kendi sitesinden usb flasha aldığım format ayrıca usb flash da sıfır. Yazılım hatasımıdır yoksa başka bir ayarımı vardır çözemedim. Chrome arasında CTRL-TAB yapınca sayfalarda dolaşma oluyor ama ne yazıkki CTRL-F4 yapınca yine hareket yok atladığım birşey mi var? Laptop, usb flash aşağıdakilerdir.

Lenovo V155-15API AMD Ryzen 5 3500U 8GB 256GB SSD Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81V50010TX

Kingston DTMiniRex 64GB USB 3.1 USB Bellek (DTMRX/64GB)
Klavyenizde FN tuşu var mı? Lenovo cihazlarda genelde bu tarz önemli kısayollar için + olarak birde FN tuşuna basmak gerekebiliyor. Yani ALT+F4 değilde FN+ALT+F4 yapacaksınız bir deneyin sonuç alamazsanız yine yazın.
(25/03/2020, Saat: 22:06)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Klavyenizde FN tuşu var mı? Lenovo cihazlarda genelde bu tarz önemli kısayollar için + olarak birde FN tuşuna basmak gerekebiliyor. Yani ALT+F4 değilde FN+ALT+F4 yapacaksınız bir deneyin sonuç alamazsanız yine yazın.

Aynen dediğin gibi aynı anda basınca oldu fn yi iptal edip sadece alt - f4 ayarlaması yapabilir miyiz var mı böyle birşey?
Hiçbir fikrim yok bildiğim sadece bu şekilde çalışıyor tuş yapısı laptoplarda ki bazı laptoplarda oda.
(28/03/2020, Saat: 13:09)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hiçbir fikrim yok bildiğim sadece bu şekilde çalışıyor tuş yapısı laptoplarda ki bazı laptoplarda oda.

aynı dediğiniz gibi çalışıyorda o zaman kısa yol olmaktan çıkıyor bir anlamı kalmadı neyse ben biraz kurcalayayım belki bulurum yada bozarım :d
Öğrenirseniz buraya yazarsanız sevinirim
(28/03/2020, Saat: 19:08)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Öğrenirseniz buraya yazarsanız sevinirim

çok kurcalamamak lazımmış hocam bozdum pc yi formatladım tekrar :d