PC Hocası Forum

Tam Versiyon: sistem tavsiye
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
https://www.incehesap.com/pch-e-class-1-...n=pchocasi - Sizce bu sistemi alıp RAM seçimini 16 GB + işlemciyi R5 2600 mı yoksa anakartı B450M-K yapmak mı mantıklı. Yoksa  https://www.teknobiyotik.com/kampanyali-...ayari.html bu sistemin ekran ekran kartını RX 580 veya 1650S yapmak mı mantıklı olur? 

İkisi arasında kaldım sizce hangisi?

Teşekkürler şimdiden.
Bütçeniz nedir?
4000 tl en fazla
Bakalım dediğiniz sistemler 4K için ne vadediyor. Ekstra ne önerebilirim ona da bakacağım duruma göre size haber veririm ama maks 4K civarına yeni bir PCH etiketli sistem çıkışı olacak bu hafta bekleyebilirseniz beklemenizi tavsiye ederim. Bileşenleri söyleyemem ama değebilir beklediğinize.

PCH E Clas ürünü pek iyi değil fiyatına göre ama F Class versiyonu 4.300 TL fiyata çok iyi donanımlar ile alınabilir.

PCH F Class 1.0 - Bu sistemi aşağıdaki gibi düzenleyin.

Anakart : Gigabyte B450M S2H Soket AM4 DDR4 mATX
PSU : Sharkoon SHP650 V2 650W 80+
Kasa : Sharkoon RGB Flow ARGB Temperli Cam ATX Mid-Tower

Toplam : 4.296,09 TL yapıyor. Anakartı ileriye dönük B450 seçmek mantıklı olur. PSU seçimi Gamepower gibi bir çin malı markadan uzak durun piyasadaki en iyi F/P PSU modellerinin başında gelen Sharkoon SHP650 V2 alman malını seçin. Kasa olarak diğer kasalar hep hava akışı olarak berbat ürünler bu seçtiğimin önü yarı yarıya mesh en mantıklı seçim bu olur. Bu haliyle sistem çok çok iyi bir düzeyde.

Sistem bileşenleri : Ryzen 5 1600 12nm CPU + Gigabyte B450M S2H Anakart + RX 5500 XT 8GB GPU + 8 GB 3000 MHz RAM + 480 GB SSD + 650W 80+ PSU + Kasa ile çok iyi bir sistem. 8 GB RAM sizi bir süre iadere eder sonrasında bir RAM daha alırsınız dert değil.

RX 5500 XT kartı RX 590 kartından bir tık daha iyidir ve GTX 1650 Super rakibidir aynı FPS değerlerini veriyorlar ama 8 GB RAM 'e sahip RX 5500 XT kartı daha geleceğe dönük bir kart.

Aynı şekilde benzer fiyata Teknobiyotik E2.5 sistemi aşağıdaki gibi güncelleyip alabilirsiniz.

Teknobiyotik E2.5 - Bu sistemi aşağıdaki gibi düzenleyin.

SSD Ekle : Adata SU630 240GB 520-450MB/s SSD (ASU630SS-240GQ-R)
Kasa Yükselt : Dark Guardian Mini 4x12cm Fixed RGB
Güç Kaynağı Yükselt : High Power 600W 80+ Bronze ECO
Toplam : 4.261,38 yapıyor. PSU seçimi daha kaliteli bir marka seçtim. Kasa olarak hava akışı konusunda iyi olsun diye önü mesh bir kasa seçtim ki sıcaklık sorunu olmasın. SSD olmadan Windows 10 ile çok sorun yaşarsınız bu yüzden SSD ekledim sisteme. Bu haliyle sistem çok çok iyi bir düzeye gelmiş oldu.
Sistem bileşenleri : Ryzen 5 1600 12nm CPU + Asrock B450M-HDV R4.0 Anakart + GTX 1650 Super 4GB GPU + 16 GB 3000 MHz RAM + 240 GB SSD + 1TB HDD + 600W 80+ Bronz PSU + Kasa ile çok iyi bir sistem. Sistemdeki Ekran kartı yani KFA2 marka ekran kartı aslında bildiğimiz GALAX markası ürünü sadece farklı ülkeler için yeniden isimlendirilmiş bir yan marka.

2 Sistemde FPS olarak benzer seviyede sonuçlar verir sadece dediğim gibi ekran kartı belleği olarak RX 5500 XT kartı daha çok geleceğe yönelik ki artık çoğu büyük oyun 4 GB ekran kartı belleğini kolayca dolduruyor. Bunun dışında RAM ve ekstra depolama olarak 2. sistem daha başarılı karar sizin.
tamam teşekkür ederim diğer sistemide bekleyeceğim eğer teknobiyotikten alırsam ise rx580 8 gb yapayım mı yoksa 1650s 4 gb yeterli midir
şu anda attıklarınıza göre ilk yazdığım pch sistemini eledim diğer ikisi arasındayım ve tabiki yeni gelecek olan
1650 Super daha az güç tüketiyor ama 4 GB VRAM var RX 580 8GB daha iyi olacaktır FPS durumu ise sürücüye göre değişir ama RX 580 bir tık önde gibi RX 5500 XT önerdiğim kart ise oda bu 2 modelden bir tık önde.
Şu sistem var, B450M S2H + 2x8 GB ram + Sharkoon TG5 kasa + Sharkoon SHP650 V2 psu ile bakılabilir.
https://www.incehesap.com/rip-1658x-meza...ati-45486/
BAKIN BİRDE BU DEĞİŞTİRMELERLE BU VAR SİZCE BU NASIIL
YA TEKNOBİYOTİK 2.5 ALIP DÜZENLEME YAPACAĞIM YADA BUNU DÜŞÜNÜYORUM
Anakart : Gigabyte B450M S2H
RAM : 2 Adet × Apacer Panther 8GB DDR4 3000Mhz CL16 (1x8GB) Black
Disk : Seagate Barracuda 1TB Sabit Disk
Kasa : Sharkoon RGB Flow ARGB
PSU : Sharkoon SHP650 V2 650W 80+

Bu seçimleri yaptığınızda 4.050,42 TL yapıyor buda alınabilir.
TAMAM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BUNLARDAN BİRİNİ SEÇECEĞİM
Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.