PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Aynı Ethernet Kablosu ile Bağlantınırken Farklı Ping alma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Evde 2 laptop var 1 laptoba Ethernetle bağlanıp oyun açıyorum ping sabit aynı kabloyu diğer laptoba bağlıyorum ping hem dalgalo hem yüksek daha önce 2 ethetnet kablosuyla iki ayrı laptop çalışırken sorun yoktu şimdi ne yaptıysam düzelmiyo.
2 cihaz için Windows ağ ayarları ve genel sistem kalıntıları sorunları vs. faklıdır bu sorun ondan oluyor olabilir ki birde 2 cihazın ethernet kartlarının kaliteleride farklıdır yani buda sorun olabilir ve sürücü + Windows güncel değilse buda sorun olabilir. Bunlardan ağ sıfırlama ve cache temizlemeyi aşağıda anlattım onları sorun olan cihazda deneyin ekstra olarak diğer dediklerimide kontrol edin.

Tüm ağ ayarlarınızı sıfırlamak ve Cache dosyalarını silmek sorunu çözebilir. Aşağıdaki verdiklerimi uygulayın.
 • @echo off
  netsh int ip reset a.txt
  ipconfig /flushdns
  ipconfig /registerdns
  ipconfig /release
  ipconfig /renew
  netsh winhttp reset proxy
  netsh winsock reset
  netsh advfirewall reset

  del /s /f /q %userprofile%\Recent\*.*
  del /s /f /q C:\Windows\Prefetch\*.*
  del /s /f /q C:\Windows\Temp\*.*
  del /s /f /q %userprofile%\appdata\local\temp\*.*
  exit
Bir Not Defteri açın ve yukarıdaki kodları yazın yada kopyala yapıştır yapın. Dosya / Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Yani bir isin verip sonuna .bat yazacaksınız. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız ve bir siyah DOS ekranı açılacak. İşlemleri uygulayacak ve DOS ekranı kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlemde çok uzun süre takılırsa ki 1 dk. sürecektir en uzun işlem bundan uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İlk boşluğa kadar olan kod kısmı interneti komple sıfırlayacak ve diğer kısım sistemdeki kalıntı dosyaları temizleyecek. İşlemlerden sonra DOS ekranı kapanacak ve siz sistemi yeniden başlatacaksınız. Sistem açıldığında biraz bekleyin yeniden ayarlamalar yapılacak otomatik olarak sonra internet gelecek. Tekrar deneyin sorun devam ediyor mu bakın.
Yaptım ama yine düzelmedi
Ağ kartı sürücü güncelleme vs. durumlarınızı kontrol edin. Eğer oda çözmez ise sorunu 2 cihaz özelliklerini paylaşın yada 2 cihazında modellerini yazın ağ kartlarına bakayım sorun belki ağ kartının kalitesindendir. Oda değilse sorun olan cihaza format atın Windows kaynaklı herhangi bir sorun olabilir.
(31/03/2020, Saat: 19:07)Cenk Cenk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Yaptım ama yine düzelmedi

Hocam  2 gün önceye kadar sıkıntı yoktu herşeyi güncelledim ama yine de fayda etmiyor formatsız bi yöntemi yok mu bu işin
Sistem genelinde bir sorun olmuştur 2 gün öncesine yada daha geriye sistem geri yükleme yaparsanız bir ihtimal çözülebilir sorun ama çözülmez ise dediğim gibi format atmanız gerekecektir.