PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Sıvı Soğutma Montajı Nasıl Olmalı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba, 

Çok fazla inceleme ve video izledim. 

Ryzen 5 3600 ve MB511 kasam var. CM MA410P kule tipi soğutma kullanıyorum.
1. Sorum: 240mm radyatör boyutu düşünüyorum NZXT 52 veya Corsair h100i pro. 
Radyatör ve fan yönleri düzgün hava akışı için nasıl monte olmalı. Fanlar push/pull mu olmalı ? radyatörün üstüne mi gelmeli altına mı ? vb.
2. Sorum [Resim: sdI3Obv] böyle idle değerlerinde 54° derecelere çıkıyor. BIOS'da da bu derecelerde. Sebebi ne olabilir ?[url=https://imgur.com/a/sdI3Obv][/url]
Hocam kasanız 280mm lik sıvı soğutmaları destekliyor. Takma konusunda bir sıkıntı yok. Fanlar aşağıya bakacak şekilde takacaksınız. 

Hocam bu değer oyunlarda mı geçerli? Boşta bu derecelerde ise işlemci soğutucusunu kontrol edin. Eğer bir problem yok ise termal macundan kaynaklı bu sorun yaşanıyor olabilir. Soğutucu altındaki etiketin kaldırıldığından emin olun. (Termal Macunun üstünde oluyor bu etiket)
Hocam Merhaba, 

Setup şu şekilde mi olacak ? https://imgur.com/a/tgznydw. Fanlar içeriden havayı çekcek mi içeriye hava mı alacak kurguda ? 

2.Soru için; bu değerler boştayken aldığım değerler, termal macunu silip yeniden süreceğim bakalım düzelecek mi. 

Bu başlık altında alakasız ama BIOS'a girdiğim zaman benim RAM değerlerini 2333mhz olarak gösteriyor. CPU-z programında 1800mhz x2 olarak gösteriyor. BIOS bug'a girmiş olabilir mi ? 

Teşekkürler,