PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Mouseyi hızlı hareket ettirince bağlantısı kopuyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Mouseyi uzun süre hızlı şekilde çevirince 1-2 saniyeliğine donup kalıyor ve Windows'dan fareyi çıkarmışım gibi ses geliyor, sonrasında yine kullanmaya devam edebiliyorum ama oyun oynarken bu çok büyük sıkıntı çıkarıyor. Bunu nasıl çözerim?

Edit: Mouse Logitech G102 ve driverlar tamamen güncel
Usb girişinde temassızlık olabilir veya kabloda sıkıntı olabilir bunu anlamak için önce mouse taktığınız usb girişi hangisi ise farklı bir girişe takın yine aynı sorun varsa temasta bir sorun vardır
(16/07/2020, Saat: 18:16)Enes Yavuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Usb girişinde temassızlık olabilir veya kabloda sıkıntı olabilir bunu anlamak için önce mouse taktığınız usb girişi hangisi ise farklı bir girişe takın yine aynı sorun varsa temasta bir sorun vardır

USB girişinde herhangi bir sorun yok ama mouse da olması pek olası değil, 1-1,5 yıldır kablo aynı yerde ve hiçbir zorlama yok. Garantiye mi versem?
Sürücü sorunu olabilir sürücüyü tamamen kaldırıp CClenaer gibi bir yazılım ile kalıntlar olmadan kaldırın sonra sistemi yeniden başlatıp geri güncel halini kurabilirsiniz. İşe yaramaz ise USB kablosunda bir arıza olabilir eğer farklı soketlerde denediğiniz halde aynı şeyi yapıyorsa üründe sorun vardır servise yollayabilirsiniz.