PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Tıkanma sesi.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhabalar yeni bir sistem topladım ve oyunlarda pek rastlamadığım ancak youtubede video izlerken felan [2 saatte 1 kere] gibi bazen hiç gelmeyen bir tıkanma sesi alıyorum 0.5sn kadar Zort yapıyor gidiyor anında görmek bile mümkün olmuyor ancak hapörlörden sesi hissedebiliyorum 240 GB SSD 'im var garantisi duruyor ve 150 GB boş alan bulunuyor sizce tıkanma harddisk'den kaynaklı olabilirmi yoksa önemsiz birşey mi yazılımsal mıdır. Donanımsal mı merak ediyorum.
Sistem özellikleriniz nedir?
Windows herhangi bir nedenden dolayı tıkanır takılır ise ve ses kaynağı aktifse o an ses böyle çıkar dediğiniz gibi yani sisteminizde windows sorunu olabilir bütün güncellemeleri yaptınız mı windows a dair ?
Ayrıca deneme sürümü mü kullanıyorsunuz orijinal sürüm mü ?
Sistem özelliklerim RX 580 ekran kartı, 8 GB 2666MHZ ram, Ryzen 5 1600 işlemci, Windows 10 Pro deneme sürümü değil.

(25/07/2020, Saat: 22:02)Enes Yavuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Windows herhangi bir nedenden dolayı tıkanır takılır ise ve ses kaynağı aktifse o an ses böyle çıkar dediğiniz gibi yani sisteminizde windows sorunu olabilir bütün güncellemeleri yaptınız mı windows a dair ?
Ayrıca deneme sürümü mü kullanıyorsunuz orijinal sürüm mü ?
Bu olay baştan beri var ve sürekli güncelleme alıyor windows pek bir değişim olmadı.
Bileşenleriniz yeterli sadece RAM anlık FPS düşmesi yani oyunda takılma yapabilir eğer 8 GB sınırına yaklaşıyorsanız. Yani diyelim ki 7 Gb küsür rakamlardasınız bu sistemi sınra yaklaştıkça anlık oyunda takılma yapar ve bu takılma sırasında oyun sesi anlık sizin bahsettiğiniz ses gibi bir ses çıkartabilir. Bu durumu kontrol edin RAM yetersizliği odaklı olabilir sorununuz.
(26/07/2020, Saat: 01:03)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bileşenleriniz yeterli sadece RAM anlık FPS düşmesi yani oyunda takılma yapabilir eğer 8 GB sınırına yaklaşıyorsanız. Yani diyelim ki 7 Gb küsür rakamlardasınız bu sistemi sınra yaklaştıkça anlık oyunda takılma yapar ve bu takılma sırasında oyun sesi anlık sizin bahsettiğiniz ses gibi bir ses çıkartabilir. Bu durumu kontrol edin RAM yetersizliği odaklı olabilir sorununuz.
Malesef sanmıyorum ondan dolayı olduğunu, %61 gibi bir rakam kullanıyor oynadığım oyunda ve bu zaten oyun dışındada olabiliyor Youtube 'de.
Sisteminizde anlık bir takılma oluyor ve bu sorun ile karşılaşıyorsunuz gibi duruyor. SSD diskiniz varsa onda yoksa HDD diskte bir sorun olabilir. RAM veya işlemcinizde de bir sorun olabilir.

HDD disk kullanıyorsanız HDD diskinizi HDTune yazılımı ile Error Scan taraması yapın ve sonucu paylaşın. Ayrıca yine HDD ve SSD disk için CrystalDiskInfo yazılımında disklerinizi teker teker seçip genel olarak SS alın, aşağıdaki bilgilerini görmek istiyorum özellikle.

Buna göre sonrasına bakarız.
(27/07/2020, Saat: 07:45)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sisteminizde anlık bir takılma oluyor ve bu sorun ile karşılaşıyorsunuz gibi duruyor. SSD diskiniz varsa onda yoksa HDD diskte bir sorun olabilir. RAM veya işlemcinizde de bir sorun olabilir.

HDD disk kullanıyorsanız HDD diskinizi HDTune yazılımı ile Error Scan taraması yapın ve sonucu paylaşın. Ayrıca yine HDD ve SSD disk için CrystalDiskInfo yazılımında disklerinizi teker teker seçip genel olarak SS alın, aşağıdaki bilgilerini görmek istiyorum özellikle.

Buna göre sonrasına bakarız.
HD Tune daha önce kullanmadım sonra, start'a basıp bir süre bekledim ve SS aldım HD Tune açık iken chormeye basınca girmiyordu umarım normaldir, sonuç nasıl? https://hizliresim.com/XqVCkH SSD 240 GB kullanıyorum.
Error Scan taraması yapın diye özellikle not düştüm ve bunu HDD varsa yapın dedim SSD varsa buna gerek yok ki SSD disk içinde [font="Open Sans", sans-serif]CrystalDiskInfo [/font][font="Open Sans", sans-serif]yazılımından diski seçip genel olarak SS alın, aşağıdaki bilgilerini görmek istiyorum özellikle söyledim bunları.[/font]
(28/07/2020, Saat: 01:06)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Error Scan taraması yapın diye özellikle not düştüm ve bunu HDD varsa yapın dedim SSD varsa buna gerek yok ki SSD disk içinde CrystalDiskInfo yazılımından diski seçip genel olarak SS alın, aşağıdaki bilgilerini görmek istiyorum özellikle söyledim bunları.
 https://crystalmark.info/en/download/ bu siteden standart edition, seçip Vista seçip indirdim doğru mu Win10 kullanıyorum, daha sonrasında bu sonuçlar ile karşılaştım 855 saattir çalışıyor hard diskim, sistemi yeni topladım demiştim. Sonuçlar; https://hizliresim.com/MaRiH1
Sayfalar: 1 2 3