PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Samsung vs Iphone
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar bayramda indirim olur ise telefon almayı düşünüyorum Samsung S10+ ve İphone 11 arasında kaldım, genel olarak kime sorsam iphone 11 diyo ama karsılaştırma sitelerinde ve videolarda genelde samsung önde gözüküyor. Kafamı karıştıran bazı konular var çünkü samsung kullanıp iphone geçen kişiler samsung 2-3 yıl sonra ölüyor diyorlar satamazsın diyorlar ama iphone 4-5 sene götürür güncelleme alir satarken de çok zarar etmeden satabilirsin diyorlar bu konu doğru galiba iphoneler fazla deģer kaybetmiyor ve satmak isterken satabiliyorsun. Şuan Samsung S6 Edge modelini kullanıyorum 4-5 yıl oldu kullanalı ama artık bazi teknik sorunlar çıkmaya başladı arama yaparken ve internete girerken donma gibi ayrıca şarjı yarım günü zor çikartıyor. Ben genelde oyun oynarım video izlerim instagramda gezinirim fotoğrafla video ile çok fazla işim olmuyor. Ram olarak baktiğimda samsung 8 iphone 4 gb bu aradaki 4 gb ram farkı çok fazla etki eder mi bana sebebi ile birlikte bir oneride bulunursanız sevinirim Smile
Ben ıphone tarafına yönelmenizi tavsiye ederim çünkü android ileriye dönük bir yapıya sahip değil sadece günü kurtarma için yapılmış bir sistem olarak düşünüyorum kamera pixellerinin bir müddet sonra çözünürlükle beraber berbat bil hal alması donmalar kasmalar cabası.Iphone saklı bir kutu misali kendinden 4 model sonra çıkan rakiplerine karşı bile herhangi bir sorun çıkarmaz güncelleme eksik etmez çözünürlük gibi kamera etkenlerinde düşüş yaşanmaz.Bende size bu yüzden ıphone tavsiye ederim daha kaliteli olduğundan dolayı.

Ama eğer aceleniz yok ise eylül ıphone lansmanını beklemenizi tavsiye ederim tanıtılıcak yeni telefonlar alt sürümde indirim oluşturabilir ıphone 11 yerine 11 pro alabilirsiniz belki.