PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Razer Kraken Chroma Ses Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
CS:GO'da sürekli ses kesiliyor. Kablo ile ilgili değil ondan eminim. Ayarlardan ses çıkışını 5.1 Surround'dan stereo kulaklığa çekince 10 sn düzeliyor sonra tekrar ses gidiyor. Araştırdım ve kimileri ses kartı 7.1 uyumlu değilse sıkıntı çıkarır diyor kimileri USB girişli kulaklıklarda 7.1 Surround için ses kartına ihtiyacı yok diyor çok arada kaldım ve çözemedim de. Video veya müzik oynatırken bir anda duruyor hangi platform olursa olsun yükleniyor da kalıyor buna groove Music'de dahil.
https://www.youtube.com/watch?v=5j-HKzmlunY
Sorunu USB girişini soketden çıkarıp tekrar taktığımda 5-10 dk kadar düzeltiyorum fakat tekrar başa sarıyor.
Yaptıklarım:
Aygıt yöneticisinden kulaklığı ve mikrofonu varsayılan aygıt yaptım.

Razer Synapse 2.0 yazılımı ile konfigürasyonunu yaptım ve Mixer kısmındaki 7.1'i kapatım stereo yu seçtim fakat yine değişmedi.

Aygıt yöneticisindeki tüm ses giriş ve çıkışları güncellemek istedim fakat hepsi son sürümde olduğunu gösteriyor.


Bilgisi olan veya en ufak bir fikire bile açığım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
7.1 kulaklıklarda ses kartı kulaklık içinde olur USB ile bağlarsınız bu yüzden anakartın kendi ses yazılımı tamamen devreden çıkar. Yani anakart ile ilgili değil sorun. Öncelikle anakartın kendi ses kartının yazılımını silin yada aygıt yöneticisinden devre dışı bırakın. Sonra ses denetim masasından varsayılan aygıt olarak Razer ürünü seçin ve ses denetim masasından kulaklık ayarlarınızdan Enhancements ayarlarının Disable all deyip Uygula/Tamam deyin. Razer yazılımından 7.1 aktif edin ve güncellemesi vs. varsa yazılımın mutlaka yapın. Windows Ayarları / Sistem / Ses kısımından Çıkış Aygıtını Kulaklığınız seçin ve Çıkış altında Ses cihazlarını yönet kısmından Çıkış cihazları kısmında kulaklığınız hariç diğer tüm cihazlara tıklayıp Devre dışı bırak deyin.