PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Merhabalar
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
windows 10 format usb'si oluştururken usb'nin bağlantısı kesildi ve biçimlendirme yapılmıyor yarıda kaldı.İçine bir dosya koyulmuyor ve silinmiyor.Cmd komutu denedim,low level format denedim bir işe yarmadı.Verdiği hata ''Disk yazma korumalı''

[Resim: PXQb9x]
Resim bende açılmıyor ama [/url][url=https://www.easeus.com/partition-manager/]EaseUS Partition Master bu yazılımın pro sürümünü bir şekilde temin edin. Sonrasında yazılımı açın ve USB belleğin Disk numarası altındaki parçasına sağ tıklayın ve Delete deyin sonra yine bu Disk numarasının hemen altındaki birime sağ tıklayıp Create deyin ve açılan pencerede File System FAT32 olsun disk Partition type Primary olsun ve Partition Label kısmına bir isim verin (Ç,Ş,İ,Ğ,Ü gibi türkçe karakterler olmasın) sonra OK deyin ve Tepeden Execute "Rakam" Operations deyin ve işlemi onaylayın. Biraz uzun sürebilir işlem tamamlanınca disk artık kullanılabilir olacaktır.
(28/09/2020, Saat: 21:16)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Resim bende açılmıyor ama [/url][url=https://www.easeus.com/partition-manager/]EaseUS Partition Master bu yazılımın pro sürümünü bir şekilde temin edin. Sonrasında yazılımı açın ve USB belleğin Disk numarası altındaki parçasına sağ tıklayın ve Delete deyin sonra yine bu Disk numarasının hemen altındaki birime sağ tıklayıp Create deyin ve açılan pencerede File System FAT32 olsun disk Partition type Primary olsun ve Partition Label kısmına bir isim verin (Ç,Ş,İ,Ğ,Ü gibi türkçe karakterler olmasın) sonra OK deyin ve Tepeden Execute "Rakam" Operations deyin ve işlemi onaylayın. Biraz uzun sürebilir işlem tamamlanınca disk artık kullanılabilir olacaktır.

Cevabınız için teşekkür ederim.Malesef bu da işe yaramadı disk yazma korumalı diyor ingilizce olarak.
Hayır vermeme si gerek bu hatayı siz bir şeyi atlamışsınızdır. Bu yazılım diskin tüm partition larını tamamen silip formatlayabiliyor diski. İsterseniz team ile bağlanayım sisteminize bakayım ama buradan vermeyin team bağlantınızı özelden yazın.
(30/09/2020, Saat: 18:46)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hayır vermeme si gerek bu hatayı siz bir şeyi atlamışsınızdır. Bu yazılım diskin tüm partition larını tamamen silip formatlayabiliyor diski. İsterseniz team ile bağlanayım sisteminize bakayım ama buradan vermeyin team bağlantınızı özelden yazın.

Kusuruma bakmayın biraz işlerim vardı bakmaya fırsatım olmadı.Tabiki.Bu gün şöyle birşey fark ettim,içindeki dosyaları kopyalayabiliyorum ama içine herhangi bir dosya koyamıyorum.