PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Yayın açtıktan bir süre sonra bilgisayarım kitleniyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
RX580 8GB
B450M RX 580 8GB RYZEN 5 1600 AF

bu özelliklere sahip bilgisayarım var.  Yayın açmaya başladıktan yaklaşık 1 saat sonra bilgisayarım donuyor, görüntüler donuyor, sesler donuyor ufaktan cızırtı sesi duyuyorum o kadar. Bilgisayarımı resetlemeden düzelmiyor. Yayın açmadığımda hiçbir sıkıntı olmuyor isterse 24 saat açık kalsın bilgisayar. Oynadığım oyun black desert online, o kadar da sistem isteyen bir oyun da değil. HDD ve SSD sağlığı full durumda, bilgisayarım ısınmıyor maksimum 55 dereceyi görüyor.

Bugün donma esnasında görev yöneticisini açabildim. Ram kullanımı %99 olarak görünüyor. "Windows Bellek Tanılama" ile bellek testi yaptım herhangi bir sorunla karşılaşmadı. 

https://prnt.sc/vhb6e6 aida64 sonuçları da böyle.
Bende de aşağı yukarı böyle bir sorun olmuştu youtubeden bi kaç video izlemiştim obs ayarlarından yayını ekran kartından yapmak için ayar yapmıştım işlemci yükü azalında sıkıntı yaşamamıştım bi araştır isteresen
(11/11/2020, Saat: 14:32)LordOfTheZalim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bende de aşağı yukarı böyle bir sorun olmuştu youtubeden bi kaç video izlemiştim obs ayarlarından yayını ekran kartından yapmak için ayar yapmıştım işlemci yükü azalında sıkıntı yaşamamıştım bi araştır isteresen

hocam ekran kartından veriyorum yayını
Ekran kartınızın güncellemelerini kontrol ediniz ayrıca BİOS güncellemelerinizi yapınız.Yayın için ise CPU kullanımını OBS ayarlar kısmından seçerek deneyiniz değişiklik olacak mıdır görelim.Ayrıca normal şartlar altında Ekran kartınızdan yayın açmayın zaten.Oyunlar için ekran kartı kullanılmalı ve oyunlarda FPS değerlerini yüksek tutmanız sizin için faydalı olacaktır.Önerilerimi denedikten sonra mutlaka yazınız.
(11/11/2020, Saat: 18:44)Enes Yavuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ekran kartınızın güncellemelerini kontrol ediniz ayrıca BİOS güncellemelerinizi yapınız.Yayın için ise CPU kullanımını OBS ayarlar kısmından seçerek deneyiniz değişiklik olacak mıdır görelim.Ayrıca normal şartlar altında Ekran kartınızdan yayın açmayın zaten.Oyunlar için ekran kartı kullanılmalı ve oyunlarda FPS değerlerini yüksek tutmanız sizin için faydalı olacaktır.Önerilerimi denedikten sonra mutlaka yazınız.

                       BiOS Güncellemelerini yaptım. Yayını işlemciden de ekran kartından da verdiğim için sıkıntı olmuyor. Zaten sorun ne işlemcide ne de ekran kartımda. Bilgisayarım kasmaya başladığında ram kullanımının %99 olduğunu gördüm. Kasma anına kadar sık sık kontrol ettiğimde ram kullanımı %99 olmuyordu.
8 GB ram mı kullanıyorsunuz ?
(11/11/2020, Saat: 19:14)Enes Yavuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]8 GB ram mı kullanıyorsunuz ?

2x8 16GB 3000mhz cl15
https://www.youtube.com/watch?v=swmm00GBnY4 Bu video size yardımcı olacatır.Test ile RAM lerinizde arıza var mı test edelim.Lütfen test uzun sürmesini kötü algılamayın normal olarak uzun bir işlem ve bilgisayarınızı kapatmayın testten çıkış yapmayın.
C:\ Windows\Minidump bu konumda herhangi bir dosya var mı bakın. Hatalar ile eş tarihlerde dosyalar varsa sistem kilitlendiğinde mavi ekran veriyor demektir. Bu dosyaları arşivleyip bir yere upload edin ve bizimle paylaşın bakalım sorun nedir.
(11/11/2020, Saat: 22:30)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]C:\ Windows\Minidump bu konumda herhangi bir dosya var mı bakın. Hatalar ile eş tarihlerde dosyalar varsa sistem kilitlendiğinde mavi ekran veriyor demektir. Bu dosyaları arşivleyip bir yere upload edin ve bizimle paylaşın bakalım sorun nedir.

Maalesef. Herhangi bir dosya yok, mavi ekran hatası da almıyorum. Bilgisayarı kendim kapatıyorum.
Sayfalar: 1 2