PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Oyunlarda dokular geç yükleniyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sorunumu ilk başta Fallout 4 oynarken fark ettim. Daha sonra da GTA 5'te. Şimdi ise AC: Rogue oynarken başıma geldi. Sorun şu dokular geç yükleniyor sanki renderda bir problem var gibi mesela GTA'da araba sürerken hızlı bir şekilde başka konuma geçtikten sonra duvar dokusu veya asfalt dokusu birkaç saniye gecikme ile yüksek kaliteye geçiyor.
Aynı zamanda araba sürerken sağ da sol da çöpler ve küçük cisimlerin aniden ortaya çıktığı da oluyor. AC: Rogue'da videoda göründüğü gibi ağaçlar ve ayrıntılar yavaş yavaş yükleniyor. Oyunları Ultra ayarlarda ve görüş uzaklığını maksimumda oynamama rağmen dokular yüklenmiyor ve uzaktaki cisimler birden ortaya çıkıyor.
Bilgisayarımı toplayalı 1 ay oldu aldığım zaman RAM'leri Memtest ile test ettim RAM'lerde herhangi bir sıkıntı yok. SSD'yi test ettim sağlığı yüzde 99 ve okuma yazma hızları olması gerektiği gibi. Zaten SSD'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum HDD kurulu oyunlarda da SSD'de kurulu oyunlarda var bu problem.
Ekran kartı ile işlemciyi de ilk aldığım zaten stres testine sokmuştum ve mavi ekran almamıştım. Muhtemelen sorun yazılımsal ama ne olduğunu bilmiyorum. Acaba NVIDIA 3D ayarlarının yönetilmesi kısmında değiştirmem gereken bir şey olabilir mi? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Not: Dediklerim tamamen evlerin ve yolların kaybolması değil büyük cisimlerin hepsi yerli yerinde sadece küçük cisimler birden ortaya çıkıyor ve dokular sonradan kaliteli oluyor sanki bir videoyu 360P'den 1080P'ye almak gibi birkaç saniye sonra düzeliyor sanki renderı yetiştiremiyor gibi.
Ekran Kartı:GİGABYTE RTX 2060 OC
İşlemci: AMD RYZEN 5 3600
Anakart:GİGABYTE B450M S2H
RAM:XPG GAMMİX D30 (2X8 GB) 3200 MHZ
PSU:ZALMAN GİGAMAX 550W 80+
SSD:GİGABYTE 240 GB HDD:
WD Blue 1TB
Monitör: AOC 24G2U
PUBG'deki sorunum bu video ile aynı https://youtu.be/Tl7VF2W8x0w
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri konumunda ayarınızı yüksek performansa alın.

NVIDIA denetim masasında 3D ayarlarınızı kalite moduna alın.

Ayrıca monitör ayarlarınızdan FreeSync ayarı aktif olsun ve monitör DP kablosu ile bağlı olsun. Daha sonra NVIDIA denetim masasından bu videodaki gibi G-Sync ayarınızı aktif edin.

Bu ayarlardan sonra sonuçları tekrar bildirin.