PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Masaüstü siyah ekran
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese merhaba laptopla ilgili yaşadığım bi sorunu size bildirmek istiyorum bilgisayarın şifresini girdiğimde beni masaüstü yerine simsiyah bi ekran karşılıyo görev yöneticisinden explorer.exe yi yenide başlsttım olmadı güvenli modda sürücüleri sildim ve malesef oda işe yaramadı kendi bilgisayarım olsaydı hemen format atardım fakat bilgisayar benim değil nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
Sistemi güvenli mod ile başlatın. Bu işlem gereksiz tüm uygulamaları devre dışı bırakıp sistemin ana çalışması gereken sürücüleri ile sistemi başlatır. Sorun Windows yada bir sürücüdür bu işe yarar sorunu çözmek için.

Güvenli modda sistemi başlatmak için Windows 10'da bilgisayarınızı güvenli modda başlatma bu sayfadan Siyah veya boş ekrandan seçeneğini açıp oradaki yönergeleri uygulayın.

Aslında sistem geri yükleme yapın sorunun olmadığı en yakın tarihe derdim ama cihaz sizin değilse bazı yazılımlar sistemden kaldırılabilir. 

Sistem açılınca Windows ekranında önce Windows sorunu var mı anlamak için başlata CMD yazın ve komut istemini yönetici olarak çalıştırın ve açılan pencereye önce DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth yazıp ENTER 'a basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin ve sonra sfc /scannow yazıp ENTER 'a basın ve işlem tamamnınca eğer sorun varsa belirtilir zaten. 

İşe yaramaz ise önce ekran kartı sürücünüzü DDU yazılımı ile kaldırın ve sonra sistemi normal açmayı deneyin. Açılırsa sistem sürücü sorunu varmış anlarsınız ve güncel sürücüyü kurarsınız.