PC Hocası Forum

Tam Versiyon: S9+ Type-C Portu En Fazla Kaç hz Destekliyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Başlıktada belirttiğim gibi bu telefonun usb portunun en fazla kaç hz desteklediğinin öğrenmek istiyorum.

Epeyde 4k 60hz yazıyor sadece. Hiçbir yerde diğer seçenekler belirtilmemiş. Acaba 1080p de 120, 144, 165, 240, 360hz destekliyormu.

Undecided Undecided Undecided Undecided Undecided Bu bilgiye gerçekten çok ihtiyacım var. Telefon gelmeden telefona uygun type-c çoğaltıcı almayı planlıyorum.

Ve satın alım sitelerinde genelde en yüksek görüntü değeri desteği hz değeri sunuluyo 4k 60hz gibi. 4k 60hz destekliyen bi port acaba 1080p de en fazla kaç hz destekler

Telefon Modeli: Samsung S9+
 6Gb ram
 Snapdragon 845
 Adreno 630

Huh
Epey bilgilerinde yazan ekranın 60Hz olduğu. USB portu bildiğimiz USB portu herz vs. gibi bir bilgi söz konusu değil. Eğer bunu şey için soruyorsanız bir monitöre USB ile bağlama özelliğini kullanmak için 60Hz sınır var orada.
(18/02/2021, Saat: 02:31)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Epey bilgilerinde yazan ekranın 60Hz olduğu. USB portu bildiğimiz USB portu herz vs. gibi bir bilgi söz konusu değil. Eğer bunu şey için soruyorsanız bir monitöre USB ile bağlama özelliğini kullanmak için 60Hz sınır var orada.

Altta 'Diğer Bağlantılar' kısmında, Usb özelliklerinde 4k 60fps olduğu belirtiliyor ondan bahsediyorum
İşte o değer ekrana yansıtmanın özellikleri.
(18/02/2021, Saat: 20:23)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]İşte o değer ekrana yansıtmanın özellikleri.

bende ekran yansıtmada düşük çözünürlükte en fazla kaç fps alınır diye soruyorum
60 Hz sınır var. Bu sınır sizin ekranınızı yansıttığı için oradan geliyor. USB ara yüzünün kapasitesi değil yani sorun.
(18/02/2021, Saat: 23:33)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]60 Hz sınır var. Bu sınır sizin ekranınızı yansıttığı için oradan geliyor. USB ara yüzünün kapasitesi değil yani sorun.
Samsung dex falan kullanırken telefonun ekranından bişiler yapaken monitöre farklı bi görüntü verebiliyoruz. Yani ekran yansıtma değilde ekran aktarma oluyo. Yani telefondaki 60hz lik görüntüden başka bi görüntü aktarabiliyo. Böyle bi durum varkendemi 60hz sınırlı?
Mesela standart 60hz ekranlı bi laptop bi monitör bağladığımız zaman yansıt demek ekranı yansıtmak oluyo ama farklı bi görüntüyüde aktarabiliyoruz 60hz nin üstünde.
Hala ısrar ediyorsunuz. Biraz araştırsanız yabancı kaynakları dediğime geleceksiniz ama tekrar anlatayım size. Harici Dex ile bağlarsanız 60 FPS kilit var ki sanırım güncel modellerde Dex cihaız kalktığı için kablo ile 60Hz yine alınabiliyor. Eski cihazlarda sadece kablo ile güncel modeller hariç 30 FPS kilit var. Durum bundan ibaret. Lütfen daha fazla bununla ilgili soru sormayın. Çünkü olay sizinle alakalı yada monitör vs. ile alakalı değil Samsung böyle uygun hazırlamış bu sistemi daha fazla Hertz vermiyor sistem.
(21/02/2021, Saat: 17:42)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hala ısrar ediyorsunuz. Biraz araştırsanız yabancı kaynakları dediğime geleceksiniz ama tekrar anlatayım size. Harici Dex ile bağlarsanız 60 FPS kilit var ki sanırım güncel modellerde Dex cihaız kalktığı için kablo ile 60Hz yine alınabiliyor. Eski cihazlarda sadece kablo ile güncel modeller hariç 30 FPS kilit var. Durum bundan ibaret. Lütfen daha fazla bununla ilgili soru sormayın. Çünkü olay sizinle alakalı yada monitör vs. ile alakalı değil Samsung böyle uygun hazırlamış bu sistemi daha fazla Hertz vermiyor sistem.

sabrınız için teşekkürler Heart Heart Blush
Tam bilgiyi almak isteyen birisiyim. Tam bilgiyi alamayınca aklımdan çıkmıyo.
Detaylı anlatmaya çalıştım. Umarım aklınızdaki sorular gitmiştim. Bende net olarak bilgi sahibi değildim araştırıp bilgiyi size aktardım.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.