PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Windows 10 mavi ekran power state failure
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaşlar mavi ekran hatası alıyorum bilgisayara yeni format attım programları oyunları kurdum yüksek gpu kullanan bir oyun açtığımda bilgisayar kitlenip kalıyor tepki vermiyor yeniden başlat desemde başlamıyor görev yöneticisi yanıt vermiyor yardım eder misiniz lütfen

https://i.hizliresim.com/sYbywf.jpg
C/Windows/minidump klasöründeki dosyaları arşivleyip bir yere upload edin ve link paylaşın.
(27/02/2021, Saat: 09:31)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]C/Windows/minidump klasöründeki dosyaları arşivleyip bir yere upload edin ve link paylaşın.

Hocam Araştırdığım kadarıyla nvidianın nvlddmkm.sys şu sıkıntı çıkartıyormuş tabi siz daha iyi bilirsiniz
https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
Siz baktıysanız ki bu sonuca bakmadan ulaşamazsınız DDU ile sürücü kaldırıp tekrar güncel sürücüyü kurup deneyin ki format atmışsınız ama işe yarayabilir. Birde işe yaramaz ise tekrar DDU ile sürücüyü kaldırıp 1-2 versiyon öncesine ait sürücü kurulumu deneyin.

İşe yaramaz ise aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.

1. C:\Windows\System32\Drivers klasörüne girip ve nvlddmkm.sys dosyasının adını nvlddmkm.sys.old olarak değiştirin.
  2. Nvidia ana klasörüne girip nvlddmkm.sy_ dosyasını bulun ve masaüstüne kopyalayın.
  3. CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştırın ve CMD ekranında masaüstü konumunda bir çalışma başlatın. CMD ekranında masaüstü konumunda bir çalışma başlatmak için CMD ekranına cd C:\Users\'Kullanıcı Adınız'\Desktop\ komutunu yazmanız ve ENTER tuşuna basmanız yeterlidir.
  4. CMD ekranına expand -r nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys bu komutu girip ENTER tuşuna basın.
  5. Masaüstünde yeni oluşan nvlddmkm.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers klasörüne kopyalayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
(27/02/2021, Saat: 21:26)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Siz baktıysanız ki bu sonuca bakmadan ulaşamazsınız DDU ile sürücü kaldırıp tekrar güncel sürücüyü kurup deneyin ki format atmışsınız ama işe yarayabilir. Birde işe yaramaz ise tekrar DDU ile sürücüyü kaldırıp 1-2 versiyon öncesine ait sürücü kurulumu deneyin.

İşe yaramaz ise aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.

1. C:\Windows\System32\Drivers klasörüne girip ve nvlddmkm.sys dosyasının adını nvlddmkm.sys.old olarak değiştirin.
  2. Nvidia ana klasörüne girip nvlddmkm.sy_ dosyasını bulun ve masaüstüne kopyalayın.
  3. CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştırın ve CMD ekranında masaüstü konumunda bir çalışma başlatın. CMD ekranında masaüstü konumunda bir çalışma başlatmak için CMD ekranına cd C:\Users\'Kullanıcı Adınız'\Desktop\ komutunu yazmanız ve ENTER tuşuna basmanız yeterlidir.
  4. CMD ekranına expand -r nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys bu komutu girip ENTER tuşuna basın.
  5. Masaüstünde yeni oluşan nvlddmkm.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers klasörüne kopyalayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Hocam size yazdıktan sonra nvidiadan temiz kurulum yap vs denedim başarılı olmayınca tekrar format attım şuan bir hata ile karşılaşmıyorum yardımınız için çok teşekkürler
Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.