PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Psu cızırtısı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar şöyle bir sıkıntı ile karşı karşıyayım; güçlü bir oyuna girdiğim zaman ekran kartından bir cızırtı geliyor sanıyordum coil whine dır deyip geçiştiriyodum.Fakat ses sanırım psu'dan geliyor böyle tiz bir cızzzz tarzında kulaklık takmassan beyin tırmalayan cinste genelde Black desert,rocket league gibi oyunlarda yapıyor lol tarzı oyunlarda bu ses yok kısacası.. bu neden kaynaklanıyor olabilir sisteme bir zarar verirmi 

@ugur.gözaydin daha önce bana psu tavsiyesinde bulunmuştunuz fakat fırsat olmadı acaba değiştirmek mi gerekir Smile

Ryzen 7 3700x 
Asus Rtx 2060 Rog Strix 
B450 Plus Tuf Gaming
2x8 DDR4 Crucial Ballistix Sport Cl 16 Ram

Psu:Frisby Gamemax 800 Watt 80+ Bronz sertifika  

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar Smile .
Bir harcama yapabilecek durumunuz varsa daha kaliteli daha güvenilir bir ürün almakta her zaman fayda vardır.

Bütçe belirtin yeterli öneri yapabilmem için.
(06/03/2021, Saat: 21:43)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bir harcama yapabilecek durumunuz varsa daha kaliteli daha güvenilir bir ürün almakta her zaman fayda vardır.

Bütçe belirtin yeterli öneri yapabilmem için.

Hocam en yüksek 700TL'ye kadar çıkabilirim fakat sorun tam olarak psu'damı birde bu ses şimdiye kadar yoktu 3 gündür böyle yapıyor acaba tozlanmadan dolayı olabilirmi?
Cızırtı gibi bir ses ise o akım sesidir ve genelde PSU dan gelir. Fandan vs. gelmez bu tarz bir ses ki toz vs. buna sebep olmaz. PSU bileşenlerinden olur bu tarz bir cızırtı sesi.

Eğer öner derseniz 700 TL ye kadar önerinizi yapayım.
(06/03/2021, Saat: 22:43)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Cızırtı gibi bir ses ise o akım sesidir ve genelde PSU dan gelir. Fandan vs. gelmez bu tarz bir ses ki toz vs. buna sebep olmaz. PSU bileşenlerinden olur bu tarz bir cızırtı sesi.

Eğer öner derseniz 700 TL ye kadar önerinizi yapayım.

Öneri mesajınızı görmemişim tabiki önerin bu şekilde olmaz değişmesi gerek
Önerinizi yapacağım.

1. Zalman GigaMax 750W 80+ Bronze - 611 TL - 6 aşamalı akım koruması + Yüksek kalite katı kapasitörler + 5 yıl garantili oldukça iyi bir PSU modelidir. Piyasada 650W modelini satışta ama bu fiyat ile benzer bir fiyatı olduğundan dolayı bunu öneriyorum.
  2. ASUS TUF Gaming 550W 80+ Bronze - 708 TL - 6 aşamalı akım koruması + Yüksek kalite katı kapasitörler + 6 yıl garantili oldukça iyi bir PSU modelidir.
Bu 2 ürünü öneririm. Sizin sistem tam yükte ekran kartı ve işlemci dahil tam yükte 350W civarı bir güç tüketir. Maksimum 400W diyelim biz buna OC vs. yaparsınız karta yada işlemciye diye düşünürsek. Yani ASUS 550W ürün size yeterli bir sistem gücü sağlar sorun yok zaten 550W gücün hepsini verebiliyor ama ilerisini düşünerek yükseltme vs. yapacağınızı varsayarsak bence Zalman 750W ürünü tercih edin. Hem daha fazla güç olursa PSU daha az yüke girerek sisteminizi besler.

NOT : Satıcı bilindik bir yer.
(07/03/2021, Saat: 01:13)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Önerinizi yapacağım.

1. Zalman GigaMax 750W 80+ Bronze - 611 TL - 6 aşamalı akım koruması + Yüksek kalite katı kapasitörler + 5 yıl garantili oldukça iyi bir PSU modelidir. Piyasada 650W modelini satışta ama bu fiyat ile benzer bir fiyatı olduğundan dolayı bunu öneriyorum.
  2. ASUS TUF Gaming 550W 80+ Bronze - 708 TL - 6 aşamalı akım koruması + Yüksek kalite katı kapasitörler + 6 yıl garantili oldukça iyi bir PSU modelidir.
Bu 2 ürünü öneririm. Sizin sistem tam yükte ekran kartı ve işlemci dahil tam yükte 350W civarı bir güç tüketir. Maksimum 400W diyelim biz buna OC vs. yaparsınız karta yada işlemciye diye düşünürsek. Yani ASUS 550W ürün size yeterli bir sistem gücü sağlar sorun yok zaten 550W gücün hepsini verebiliyor ama ilerisini düşünerek yükseltme vs. yapacağınızı varsayarsak bence Zalman 750W ürünü tercih edin. Hem daha fazla güç olursa PSU daha az yüke girerek sisteminizi besler.

NOT : Satıcı bilindik bir yer.

Hocam tavsiyeleriniz için teşekkür ederim asusu alıcam büyük ihtimalle umarım sıkıntı çıkarmaz...  gerçi siz işinizi bilirsiniz Smile 

Teşekkür ederim iyi forumlar...
Hocam birde son olarak bu attığınız ürünlerden birini yarın alıcam şöyle bir soru sorayım almadan önce bu psu ile oyun oynamaya devam etsem bir  zararı olurmu patlama felan olmaz değilmi oyuna girmeye korkuyorum vallahi.. Smile
Bir sorun olmayacaktır ama PSU ürününü fazla yüke sokacak bir oyunda denemeyin. Sisteme zarar vermez ama kendisi yanabilir patlayabilir. Çok şiddetli bir şey değil dış kasası oldukça sağlam olur bu ürünlerin ama yine de fazla yüke sokacak bir iş yapmayın derim.
(07/03/2021, Saat: 22:12)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bir sorun olmayacaktır ama PSU ürününü fazla yüke sokacak bir oyunda denemeyin. Sisteme zarar vermez ama kendisi yanabilir patlayabilir. Çok şiddetli bir şey değil dış kasası oldukça sağlam olur bu ürünlerin ama yine de fazla yüke sokacak bir iş yapmayın derim.

@uğur.gözaydin çok teşekkürler yarın sabah önerdiğiniz yerden zalman psu'yu alıcam referans olarakta adınızı vericem Smile

Siz olsaydınız hangisini alırdınız? ben aslında asus'u almayı düşünüyodum fakat bir kaç bilen arkadaş zalman'da ısrarcı olunca onu almaya karar verdim
Sayfalar: 1 2