PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Pivot Monitör Önerisi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
24" (23.8" görüntülenebilir) bir monitör arıyorum. Bir adet ortalama, bir adet ortanın bir tık altı bütçeye yönelik öneriler yaparsanız sevinirim. Piyasayı bilmediğim için bütçe belirtemiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Toplam bir bütçe verseniz iyi olur. İyi bir 1080p monitör özellikle Pivot özellikli 1500-2000 TL arasında. 2 ürün önerisi yapacaksam ikisini de aynı yapabilirim ama bütçe önemli. Ayrıca ürünler ne amaçla kullanılacak onu söyleyin ki önerinizi doğru amaca uygun yapayım.
Yazılım odaklı düşünüyorum. Ekran göz yormayacak kalitede olması tek kriterim. Bütçe 1500 civarı olabilir hocam.
2 monitör için mi 1500 TL? Bu mümkün değil.

Eğer 1 monitör için 1500 TL ise tamam ama 2 ürün için bu mümkün değil. Piyasadan haberiniz yok sanırım?

MSI Pro MP242P 23.8" 75Hz 5ms IPS Panel - 1.306 TL bu üründen 2 adet alabilirsiniz. Pivot özelliği olan kaliteli bir IPS panel kullanan bir üründür. İş için ve gündelik kullanım için uygun.
Hocam iki monitörden kastım sadece aralarında kıyaslama yapabilmek için. Yani tek monitör alacağım.
Anladım ben çift ürün kullanacaksınız diye düşündüm. Önerdiğim monitör çok iyi bir üründür onu ilk önerim olarak alabilirsiniz ki zaten piyasada iyi ve Pivot özelliği olan fazla ürün yok. Alternatif önereceğim.

Dell 23.8" S2421HS 4ms 75Hz IPS Panel - 1.354 TL - MSI ürünü geçin bu ürün çok daha iyi. DELL firması servis kalitesinde çok iyi bir firmadır. Ürününüz arızalanırsa size servis süresinde yedek monitör veriyorlar ayrıca 1 yıllık panel arızalarında birebir panel değişimi veya birebir ürün değişimi yapıyorlar.
Ana monitörüm olduğunu belirtmeyi unutmuşum. 3. ekran olarak kullanacağım. Teşekkür ederim önerileriniz için, inceleyeceğim.

MSI'ı inceledim ve kafama bir şey takıldı. 23.8" toplam boyut mu yoksa görüntülenebilir ekran mı? Simetri takıntısı var biraz Big Grin
23.8" ekranın görüntülenebilir alanı çerçeve hariç. Simetri vs. bunlar konusunda bir şey yok. Zaten 24" yazan ürünlerde çerçeve ile toplam alanı söylerler ya 23.6" yada 23.8" olur görüntülenebilir alan buna takılmanın bir mantığı yok.

Önerdiğim Dell ürünü alın çok iyi bir üründür. Alternatif olarak MSI ürünü önermedim varsayın. Alternatif önerim PHILIPS 241B8QJEB-00 23.8" 60Hz 5ms IPS Panel - 1.395 TL bu ürün. Ancak yine de ben Dell ürünü öneririm.