PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Bios güncelleyeceğim sizce hangisini yüklemeliyim ?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Uzun zamandır biosumu güncellemiyordum.Beta sürümüne bulaşmayı düşünmüyorum anakartmı msi b450m pro m2 v2 https://www.msi.com/Motherboard/support/B450M-PRO-M2-V2

7B84v4A
7B84v49

hangisini kurmalıyım ? bu arada bilgisayarım upsye takılı ama yinede eski biosu yedeklemem gereklimi ?
BETA versiyondan önceki sürümü kurabilirsiniz. 7B84v4A bu sürümü kurun ama öncesinde anakartınızın B450 çipset sürücüsünün Windows üzerinden kurulu olduğundan emin olur. Eski BIOS 'u güncellemenize gerek yok zaten sitedeki şuan kullandığınız BIOS ne ise onu indirmeniz gerekir yine bir fark yok yani. Zaten bir sorun olursa BIOS güncellerken BIOS komple gidiyor yani sürücü yüklemesi yapar gibi yedek almanız bir işe yaramaz.
Başımdan geçen olayı anlatmak istedim beta kurduğum zaman Bi ara nedendir bilmiyorum ramlerim 3200 çalışmak yerine ne yaptıysam 2133 te çalıştı
(08/04/2021, Saat: 02:31)Midplus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Başımdan geçen olayı anlatmak istedim beta kurduğum zaman Bi ara nedendir bilmiyorum ramlerim 3200 çalışmak yerine ne yaptıysam 2133 te çalıştı
BETA versiyonlarda bazen ciddi sorunlar olabiliyor. Zaten o yüzden test amaçlı BETA versiyonu çıkartıyor anakart üreticileri. Önemli geliştirme ve iyileştirmeleri yapıyorlar kalanı kullanıcıların sorun bildirmesiyle çözülüp sonrasında sürüm BETA sürecinden çıkartılıyor. O yüzden herhangi bir yazılım için BETA sürümüne risk alıp girdiğinizi bilmeniz gerekiyor.