PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Doku yerleştirilirken bellekte yer kalmadı ?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar benim gt 630 2gb ekran kartım var işlemcim de i5 4. nesil, valorantta 1, 2 map oynadıktan sonra bu hatayı verip direk çıkıyo oyundan ve donuyo bilgisayar.Görev yöneticisine giridğim zaman işlemcim zaten tam kullanılamıyo ve oyunda fps problemi yaşamıyorum ama sürekli her defasında anlık droplar giriyor, Bu arada ekran kartı yükünü rame atıyor o da hdd ye atıyor (1tb) ama disk kullanımı %100 yazıyor ve drop giriyor oyun açık değilken bile. 4gb ddr3 1600mhz ramim var, bi 4gb daha eklesem sorun çözülür mü? ekran kartları aşırı pahalı zaten sistem alacam seneye o zamana kadar drop girmemesi ve kapanmaması için ne yapmalıyım? (kaç aydır yapabileceğim her şeyi yaptım ama olmadı, discordu bile kapatmak zorunda kalıyorum oyuna girmeden önce siz düşünün...)

Bu arada hard diskimin 10gb falanı dolu bomboş yani, ssd mi alayım ram mi alayım?
FPS drop 4GB RAM yetersizliğinden kaynaklanıyordur çok büyük ihtimalle. +4GB RAM hem drop olayını çözer hem 2 bellek olacağından çift kanal bellek mimarisi aktif olur buda + olarak biraz FPS kazancı sağlar size.

İkinci olarak HDD diskinizde bir sorun varsa genel anlamda bir arıza buda oyunlarda genel olarak anlık takılma vs. sorunu yapabilir bilginiz olsun.
(13/05/2021, Saat: 18:39)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]FPS drop 4GB RAM yetersizliğinden kaynaklanıyordur çok büyük ihtimalle. +4GB RAM hem drop olayını çözer hem 2 bellek olacağından çift kanal bellek mimarisi aktif olur buda + olarak biraz FPS kazancı sağlar size.

İkinci olarak HDD diskinizde bir sorun varsa genel anlamda bir arıza buda oyunlarda genel olarak anlık takılma vs. sorunu yapabilir bilginiz olsun.

Ama bu hatanın yanına da ekstra olarak ekran kartı önbelleğinde yer kalmadı hatası veriyor ondan ekran kartından dolayı bi hata sanmıştım yine de ram almak kesin çözüm mü değil mi bilemedim
RAM drop sorununuzu çözer ama bu ikinci sorun başka bir şeyden kaynaklı.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip tekrar kurun ve böyle deneyin. İşe yaramaz ise oyununuzun dosya doğrulamasını yapın Steam veya hangi yazılımı kullanıyorsanız.