PC Hocası Forum

Tam Versiyon: An Operating System Was Found
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Boyle bir hata alıyorum kanser oldum forumdaki cozumlede olmuyor formatlayamiyorumda acil teknik destege ihtiyacim var bios ekranimda herkesle ayni degil canli destekle yardimci olursaniz sevinirim
İlk olarak biosu kontrol edelim. BIOS’a girmek için yöntemler üreticiden üreticiye değişiklik göstermektedir. Önce bilgisayarınızı açın ve ilk ekranın alt kısmında gözüken Press [X] to enter BIOS veya [X] for Setup yazılarındaki tuşu bulun. BIOS'a erişmek için bilgisayarınızı başlatır başlatmaz bu tuşa basın. BIOS menüsü de cihaza göre değişir. Genellikle üst kısım da olur boot sekmesini bulun. Boot sekmesinde, Hard Drive'ın üzerine gelin ve Enter tuşuna basın. Sabit sürücünüzün adını görüyor musunuz? Gördüğünü varsayıyorum, şimdi bilgisayarın öncelikli olarak Harddisk’ten önyükleme yapması için boot sırasını düzeltin. Bunun için Hard Drive’ın CD\DVD -ROM , Removable Devices, USB Storage ve Network Boot’un üzerinde listelendiğinden emin olun + ve – tuşlarını kullanarak bu sırayı ayarlayabilirsiniz. 

Eğer sabit sürücünüz adını görmüyorsanız BIOS ayarlarını sıfırlayın. BIOS menüsünün alt kısmında, Setup Defaults yazısının karşısında bir tuş göreceksiniz, o tuşa basın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun düzelmiş olacak.

Bu adımları deneyin eğer olmazsa başka bir yöntem daha deneyelim.