PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Yeni telefon aldıktan sonra şarja takmamak sorun yaratır mı?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar dün iPhone 11 aldım ama hemen şarja takmadım 4-5 saat kullandım şarja taktım %30 doldurup sonra sıfırlayana kadar kullandım telefona ve %100 olana şarja bıraktım bir sıkıntı olur mu bazıları ilk aldığımızda 12 saat şarj edin diyor?
IOS yada Android fark etmez telefon aldığınızda şarjını 0% olacak haline getirip kullanacaksınız sonra %100 şarj olana kadar batarya dolacak bunun bir saati yok telefondan telefona değişir o durum. Sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz.
(27/05/2021, Saat: 23:45)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]IOS yada Android fark etmez telefon aldığınızda şarjını 0% olacak haline getirip kullanacaksınız sonra %100 şarj olana kadar batarya dolacak bunun bir saati yok telefondan telefona değişir o durum. Sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz.
Hocam ben şöyle yaptım pil %2-3 gelince şarja taktım %50 çektim oyun oynadım sıfırladım bataryayı öyle taktım %100 olana kadar bekledim bir sıkıntı olur mu
Sıralamayı bozmuşsunuz. Bu ilk şarj cihazın genel batarya performansı için önemlidir. Bilemiyorum +/- yönde etkilenmiş midir batarya performansınız.