PC Hocası Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: YouTube mobil platforma 6 saniyelik izlenmesi zorunlu reklam getiriyor.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
YouTube, mobil cihazlara yönelik Bumper olarak adlandırılan yeni reklam modelini duyurdu. Mayıs ayından itibaren mobil platformda geçerli olacak 6 saniyelik reklamlar kesinlikle atlanamayacak...

D2a2LZ.png

Mobil cihazınızda YouTube videolarını izlemeyi seviyorsanız sizin için kötü bir haberimiz var. YouTube bugün bazı videoların atlanması veya geçilmesi mümkün olmayan 6 saniyelik 'Bumper reklam" içereceğini duyurdu.

Aslına bakılırsa bu uygulama, videolardaki reklamları atlamamıza izin verilmeden önce beklemek zorunda kaldığımız beş saniyelik süreden sadece bir saniye daha uzun olacak. Ancak yine de videoya başlamdan önce "zorunlu" reklam izlemek can sıkıcı olabilir. Aşağıda yer alan videoda, Atlantic Records'un Rudimental isimli müzik grubunun ikinci albümünü tanıtmak için hazırlamış olduğu "Bumper" reklam modelinin bir örneğini görebilirsiniz.

Araştırmalara göre 18-49 yaş aralığının yüzde 50'si video izlemek için ilk seçenek olarak mobilplatformu tercih ediyorlar. Konuya bu açıdan yaklaşıldığında YouTube'un aldığı kararda kendi açısından haklı olduğu söylenebilir. Öte yandan yeni Bumper reklamlarının diğer reklam türlerinin yerine geçmeyeceği sadece bir başka seçenek olarak eklendiği belirtiliyor. YouTube reklam birimi yöneticisi Zach Lupei, her zaman için reklam seçeneklerini genişletmeye devam edeceklerini de söylüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=0llZBNx8pL4

Edit : Bİ BU EKSİKTİ !

expert

Yav yeten 4 saniye sinir edici 6 isyan doğurur
Aynen Big Grin
Burdan hocalara seslniyorm yeni platform kurun

expert

Youtube kanalı gibi bir kanal kuralım hızımızi almış ken

Oğuzhan

Adblock var dert yok tasa yok Big Grin

expert

telefon manyağı olanlar ne yapacak

Oğuzhan

Adblock tarayıcısı mevcuttu galiba

expert

bakarım sonra inşallah
Biz izleyiciler için iyi olmadı ama birde videoyu yayınlayan kanal sahibi yerine koyarsak kendimizi çok iyi oldu.
Adam o kadar zaman uğraşıcak video hazırlayacak bırakta 6 saniye reklam olsun para kazansın.
Sayfalar: 1 2