PC Hocası Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Yurt Dışından telefon
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Öncelikle Herkese hayırlı akşamlar

beyler/bayanlar
yurtdışında telefonlar ülkemize göre ucuz buda bizim dıkkatımızı yurt dışındaki piyasaya çekiyor  
bu konuyuda arkadaşlarla bu gun tartıştık kimisi yurtdışından alırsan kaydı kuydu aynı fiyata gelir dedi kimi yok karlı çıkarsın kimi garantisi işlemez başına bir iş geldimi garantiye yollayaman dedi biri yok kayıt yaptırırsan yollarsın falan ilan ortalık iyi karışmıştı 
Her neyse ben bu konuyu bide burada açayım ve birazda burda tartışalım dedim
fikirleri-bilgileri alalım
Bir kaç hafta önce arkadaşım Dubai'den LG G2 aldı Türkiye fiyatı ile 300 TL'ye geldi açtırdı telefonu onun için de 100 TL verdi. Ancak Imei numarasından sorgulattığımızda telefon G2 adına değil çok eski bir Nokia telefona kayıtlı olduğunu gördük. Ancak sorunsuz kullanıyor henüz bir şey çıkmadı..

expert

arada ki fark garanti artı türkiyede ki

vestel payı
gömrük memuru payı
verilen aracı payı
tedarikçi payı
mağaza payı
%18 kdv payı yok bu kadar yani Smile
Yurt dışına çıktığımda iPhone 6S rose almıştım. Türkiye fiyatıyla yaklaşık o zamanlar 450TL ye geliyordu Almanya` dan almıştım. 130TL E-Devletten para yatırıp imei` yi kayıt ettirmiştim bana yaklaşık 580, 600 TL gibi bir fiyata gelmişti. Ve cihazım sorguladığımda da 6S olarak görünüyor sadece telpa yada onun gibi garanti altına alan şirketlerin adı yok :d sadece apple türkiye garantili muhattabı apple` ın kendisi. Kim ne derse desin bence yurtdışından eğer kendiniz alacaksanız Türkiye` ye göre çok daha uygun.
İlk öncelikle şahsi fikrim Avrupa ülkelerinden almayı tercih edersen pek fazlada bir kar edemiyorsun malum Euro'num durumu kayıt falan derken Türkiyeye göre ucuza almış oluyorsun ama 2 yıllık garantiden vazgeçmeye değecekmi bunun muhasebesini iyi yapman gerekiyor. Ben şahsen cihazlarımı hep almanyadan alırım ama 2.el olarak( maksimum 1aylık cihaz). Bu sayede daha ucuza sahip olabiliyorum. Ama Amerika'dan İphone alma şansınız var ise ülkemize göre arada hatrı sayılır fiyat farkı ve 1 yıl uluslar arası garantin var. İphone tercih edeceksen eğer 64gb ve daha üstü kapasiteli bir cihaz almanı tercih ederim çünkü Türkiye'de satması daha kolay oluyor. Cihaz yurtdışı ama 128gb bunı alırım daha iyi gibi bir fikir oluşuyor.
Yurt dışından getirirken apple cihazların 1 yıllık apple garantisi samsungların da 1 yıl garantisi oluyor diye biliyorum ve her halükarda buraya göre daha ucuza geliyor. Ha dersin ki 1 yıl garanti bana yeter (bence yeter) getirt kullan. Ha bi de yurtdışından yolcu beraberinde olmayan telefonlar gelmiyor yani tutup da ebaydan telefon alamıyosun anca biri gidip alıp gelecek (bu kişi sen olursan daha iyi hem gezmiş olursun) , sirkeci doğu bankta yurtdışı cihazlar satılıyor yalnızca pasaporta kayıt parası ve açtırma parası veriyorsun güncel fiyatları bilmiyorum ama her halükarda ucuz.

Oğuzhan

Arkadaşaların doğru söylüyo çok sıkıntı çekebilirsin fakat gümrükte tanıdığın varsa telefonda sorun çıkmaz
Dipnot:Arkadaşımın dostu gümrükte çalışıyo gayet ucuza telefonlar getiriyor ama tanıdık değilse sorun olabilir telefonda.
ben de dışarıdan birşeyler getirmekten korkuyorm ancak bir arkadasım 6s aldı japonyadan sadece kayıt ettirdi o kadar sorunsuz kullanıyor
(17/05/2016, Saat: 08:42)Rurouni Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]ben de dışarıdan birşeyler getirmekten korkuyorm ancak bir arkadasım 6s aldı japonyadan sadece kayıt ettirdi o kadar sorunsuz kullanıyor

garanti si falan nasıl oluyormus
o konuda bilgim yok ne yazık ki
Sayfalar: 1 2