PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Ekran kartı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Selam arkadaşlar bişi sorucaktım ekra kartına limit koyma şansımız varmı mesela 2gb ekrankartının sadece 1gb sini kullanıcak oyun boyle bisi yapa bilirmiyiz ?
Böyle bir uygulama. Görmedim bende arıyorum da bana da lazım
(13/07/2017, Saat: 08:04)Expert Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Böyle bir uygulama. Görmedim bende arıyorum da bana da lazım
tam yapıyormu bilmiyorum ama msi afterburner seçenekleri çok bir program
darboğaz sorunu yüzünden arıyorum bende oyuna 800-900mb yeterliyken 1.6 1.8 lere yükseliyor bu yüzdende işlemci tıkanıyor yani işlemciye 1-2 gömlek fazla oyunu açınca ekran kartıda yüklenince cpu %100 de kalıyor
Dar boğazı önlemenin bir yolu da DSR (Nvidia) veya VSR (Amd) ayarlarıdır. Bu ayarlar çözünürlüğü yükseltir belli bir orandan ve GPU kullanımını arttırır. Denemenizi tavsiye ederim.
tam olarak o özelliği nasıl kullanıyoruz ?
Ekran kartınızın marka modeli nedir?
HD6570 128BİT 2GB Kart Sağlam Fakat İşlemci Yetişemiyor Smile
AMD nin web sitesinden en güncel sürücüyü yükleyin eğer yüklü ise güncellemeleri kontrol edin güncelleme var ise güncellemeleri yapın. Daha sonra AMD Radeon Ayarları uygulamasını açın ve alt menülerden EKRAN a tıklayın açılan sayfada Virtual Super Resolution destekleyip desteklemediğine bakın eğer destekliyorsa tıklayın aktif olacaktır daha sonra çözünürlüğünüzü deneyerek yükseltin size en uygun olanda kalın.
Dediğiniz Özellik Tam Olarak Ne İşey Yarıyor Dediğiniz Yeride Bulamadım
[Resim: 1gEyOp.png]
Sayfalar: 1 2