PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Laptop'a Harici Masaüstü Ekran Kartı Bağlama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
İyi Günler arkadaşlar. 

Laptopuma harici ekran kartı bağlamak istiyorum. Biraz youtube vs' den araştırdım PCI-e ile masaüstü ekran kartı takılıyor. thebottlenecker sitesinden darboğaz durumuna baktım işlemcime göre ne kadar doğru bilmiyorum Geforce GTX 1050 uyumlu. Laptopum özelliklerinden biraz bahsedeyim. i5 3230m 2.60 ghz 4 çekirdek. 8 gb ram ddr3 amd radeon hd 7600m series ekran kartı var. PCI-e aletini yabancı sitelerden sipariş veriliyormuş. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım edebilr mi böyle birşey yapılabiliyorsa yapayım mı ? Yeni bilgisayar almam biraz zor gibi eğer bu olursa bunu kesinlikle yapacağım.
Bilgisayarda eğer ekstra PCI-E x1 girişi yoksa Wi-Fi bağlı olduğunu kullanacaksın ve kablolu internetle bağlanmalısın alacağın aparat eğer Laptop ekranından da görüntü almak istiyorum dersen biraz daha kaliteli olacak USB kablolu değil de HDMI ile iletişim sağlayan olmalı daha sonra güç kaynağı alacaksın yine biraz maliyetli olacak ama evet ciddi performans artışı sağlarsın.
Biraz daha görsel olarak kafanızda kalan sorunları aşağıda ki videodan giderebilirsiniz bize tekrar soru sorabilirsiniz.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Alacağım ekran kartında ekstra güç kaynağı girişi yok 1050 modelinde. Acaba laptopun adaptörünü update ederek bu kartı besleyebilir miyim enerji olarak ?
Bu parçaların satıldığı yerleri inceledim öneri olarak ekstra güç bağlantılı ekran kartı hatta tam uyumluluk sağlayan modeller listesi 1060 ve üzeri gösteriliyor ondan aşağı ekran kartlarında ekstra güç girişi olan model tercih edin garanti olması için çünkü laptop daha yüksek voltaj ve amper li adaptörde çalışmayabilir. Rica ederim teşekkürler. Smile
Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirme için Smile.
Rica ederim görevimiz Smile