PC Hocası Forum

Tam Versiyon: Güç kaynağından gelen ses
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
S.a hocalar pc yi açtığımda güç kaynağından aşırı ses geldiğini fark ettim biraz elimle yukarı kaldırdım bir kere vurdum düzeldi 5 saniye geçti geri ses başladı yardım edin
Tireşim gibi bir ses ise 2 sebebi vardır ya yerleşim kaynaklı sabitleme ve kauçuk parçalar ile çözülür bu yada fan yazsız kaldı veya gevşedi. İlkinş anlamay için güç kaynağını ellerin ile sıkı sıkı bastırarak tut ses azalırsa bu yerleşim sorunu demek bunu güç kaynağının kasaya değdiği yerlere nalburdan alabileceğin kauçuk bant uygulayarak çözebilirsin. İkincisi biraz daha karmaşık bilmiyorsan kurcalamaman daha mantıklı bozma ihtimalin çok yüksek pc tamiri yapan bir yere ver orası halletsin. Power ı açıp fan yuvasını yağlamak gres yağı ile sen yapamam diyorsan dediğim gibi pc tamircisine götür. Bir ihtimal daha vardı ama o olmayabilir çünki bu ihtimal öyle vurunca filan düzelip geri başlamaz bobin zırıltısını kasdediuo kastediyorum.
(20/02/2018, Saat: 20:34)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Tireşim gibi bir ses ise 2 sebebi vardır ya yerleşim kaynaklı sabitleme ve kauçuk parçalar ile çözülür bu yada fan yazsız kaldı veya gevşedi. İlkinş anlamay için güç kaynağını ellerin ile sıkı sıkı bastırarak tut ses azalırsa bu yerleşim sorunu demek bunu güç kaynağının kasaya değdiği yerlere nalburdan alabileceğin kauçuk bant uygulayarak çözebilirsin. İkincisi biraz daha karmaşık bilmiyorsan kurcalamaman daha mantıklı bozma ihtimalin çok yüksek pc tamiri yapan bir yere ver orası halletsin. Power ı açıp fan yuvasını yağlamak gres yağı ile sen yapamam diyorsan dediğim gibi pc tamircisine götür. Bir ihtimal daha vardı ama o olmayabilir çünki bu ihtimal öyle vurunca filan düzelip geri başlamaz bobin zırıltısını kasdediuo kastediyorum.
Yaptım sağolun hocam
Ö.Değil başka sorular için yine bekleriz.