PC Hocası Forum

Tam Versiyon: CL11 YANINA CL9 RAM TAKILIRMI
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Arkadaşlar bi sorun olucaktı Şuan benim kullandıgım 8gb ddr3 1600mhz cl11 ram Kingston ben bunun yanına 4gb ddr 3 1600mhz cl9 hyperx serisinden bi ram almak istiyorum yani lakin anlayacagınız cl11 ramın yanına cl9 ram takılırmı ?
Sorun olmaz kullanabilirsin ama cl11 olsa daha iyi olur
(12/07/2016, Saat: 06:17)smart38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sorun olmaz kullanabilirsin ama cl11 olsa daha iyi olur
Teşşekür ederim :Smilecl11 sogutucusuz oldugu icin tipleme olarakta pek hoşuma gitmediginden dolayi cl9 almak istedim hyperx serisinden Smile
önemli değil
keyfin bilir Big Grin
(12/07/2016, Saat: 06:40)smart38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]önemli değil
keyfin bilir Big Grin

http://i.hizliresim.com/qB0ZdZ.jpg şu linkten sistemimin fotografıına  dikkatlı bakmayınca ram varmı yokmu farkına bile varılmayacak nerdeyse Smile
uyumlu almaya çalış MHz bazında düşük olanın hızıyla çalışır ama cl farkı mavi ekrana sebep olabilir hatta MHz farklından mavi ekran alanlar bile varmış.
(12/07/2016, Saat: 08:34)Rurouni Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]uyumlu almaya çalış MHz bazında düşük olanın hızıyla çalışır ama cl farkı mavi ekrana sebep olabilir hatta MHz farklından mavi ekran alanlar bile varmış.
MHZ VE DDR I UYUMLU ALİCAM TABİKİDE AMA HALA ŞUPHELEYİM CL11 YANINA CL9 TAKINCA MAVİ EKRAN VERECEGİNDEN
öyle bi riskte var yani
tavsiyem aynı cl de al dediğim gibi mavi ekran görüp canın sıkılmasın
Teşşekürler arkadaşlar yapicak bişi yok hyperx ten vazgecicez yada bu elimdekini satip cl9 alıcam :Smiletek care
Sayfalar: 1 2