PC Hocası Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Msi mı toplama mı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bu hafta size bir kaç soru sorarak bir sistemd karar vermiştim. Almak üzereydim fakat hepsiburada’nın msi indirimi kafamı karıştırdı.
Bunu mu almalıyım;

https://www.hepsiburada.com/msi-aegis-3-...000008BLWZ

yoksa toplamadan vazgeçmemeli miyim?

Toplayacağım da bu şekilde 6000₺ civarı itopya’da

Msi Gamingx Gtx 1060 6 Gb ekran k.
G skill 16(2X8)gb ripjaws ddr 4 3000 mhz ram
Cooler Master masterbox lite 5 kasa
Amd Ryzen 5 1500x 3.5ghz 16mb işlemci
Msi B350 Gaming Plus Amd çipset soket Anakart
Wd 3.5” 1 TB Caviar Blue 7200rpm harddisk
Corsair 120 Gb Mp500 m2 ssd

Msi’a ileride rahatlıkla yükseltme yapabilir miyim? Alırsam rami 16’ya çıkartmak istiyorum mesela
Sorduklarım arasından peki msi’ı mı Toplamayı mı önerirsiniz

Özellikle Enes beyin cevabını merak ediyorum
MSI kasa görünyüsü olarak iyi ama 7. nesil işlemci var üzerinde yıl sonunda 9. nesil çıkacak ve önerdiklerim 8. nesil işlemci 2 yıllık işlemciye paranızı harcamayın 8. nesil veya AMD Ryzen bir sistem toplayın daha mantıklı ve güncel bir sistem olur.
Peki 500₺ daha verip yazdığım sisteme Ryzen 51500x değilde Ryzen 7 1700x takmaya değer mi

Hayır görsellik hiç önemli değil
Yalnızca bir marka olmasının toplamaya göre avantajı olabilir mi onu düşünüyorum
Bir de sessiz çalıştığını söylüyorlar
Anladım. Çok teşekkür ediyorum. Sanıyorum başta yazdığım Ryzen sistemi alacağım
Yalnızca 1500x yerine 1700x olabilir

Ve markanın bir avantajı olmayacak herhalde
Evet bir avantaj sağlamayacaktır
Hocam kurduğum sistem güzel de görünmeli diyorsan Thermaltake view 27-28 kasalara da bakmanı öneririm. Hele ki üzerinde thermaltake riing plus rgb fan da oldu mu çok güzel görünüyor. Kendi sistemimi o şekilde topladım çok da memnunum. Ayrıca arkdaşlara ben de katılıyorum. İşlemci alıcaksan artık bu saatten sonra ya ryzen ya da 8.nesil. Ben bu konuda tercihimi i5 8600k dan yana kullanmıştım.